Çarşamba , 22 Mayıs 2024

Vitodens 100 arıza kodlarının açıklaması

 

vitodens 100 0b Arıza Kodu : Isıtma debisinin suyu düşük durumda. Eşanjör hava yapmış ve su akış sensörün de arıza meydana gelmiş olabilir. Viessmann Kombi Servisi ile irtibata geçiniz.

vitodens 100 OC Arıza Kodu : Şebeke de gerilim düşük durumda. Yani voltajlar düşmüş. Kullanıcı kombi regülatörü kullanmalıdır. Böylece sorun çözümlenecektir.

vitodens 100 10/18 Arıza Kodu : Dış hava sensöründe (sıcaklık) temassızlık mevcut veya kısa devre yapmış durumda. Viessmann Servisi’ni çağırarak yardım talebin de bulunmanız gerekli.

vitodens 100 30/38 Arıza Kodu : Kazanın ısı sensörün de temassızlık oluşmuş yahut kısa devre yapmış. Kullanıcı müdahale etmeden Viessmann Teknik Servisi’ne başvurmalıdır. Sensör değişimi gerekebilir. Servis bunu çözümleyecektir.

viessmann vitodens 100 kombi ariza kodlari

vitodens 100 50/58 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensörün de kısa devre veya temassızlık mevcut. Kullanıcı sıcak su almada sorun yaşayabilir. Viessmann Servisi’ni çağırarak sorunu çözümlettiriniz.

vitodens 100 51/59 Arıza Kodu : Çıkış sıcaklık sensörün de ya temassızlık meydana gelmiş yada kısa devre yapmış. Viessmann Teknik Servisi’nden teknik servis hizmeti talebin de bulununuz.

vitodens 100 A9 Arıza Kodu : Oda termostatı ile bağlantı kurulamıyor ve iletişim sorunu yaşanıyor. Bu arıza kodu ekranda belirdiği zamanlar da kullanıcının yapabileceği bir şey yoktur. Ayarların yapılabilmesi için Viessmann Servisi ile görüşmeniz gerekecektir.

vitodens 100 E4 Arıza Kodu : Besleme gerilim sorunu mevcut. Şebeke adaptörün de arıza meydana gelmiş olabilir. Viessmann Teknik Servis ile iletişime geçiniz.

vitodens 100 E6 Arıza Kodu : Kombinin içerisin de ki mevcut su çalışması için gerekli olan değerin (en az 1 bar) altına düşmüş. Bu durumda cihaz geçici olarak bloke olur. Su basıncını 1,5 bar seviyesine yükselttiğiniz takdir de sorun ortadan kalkacaktır.

vitodens 100 B5/E5/F0 Arıza Kodu : Kombi de dahili iç hata mevcut. Cihaza reset atmayı deneyiniz. Düzelmez ise içerisinde hangi parçada arıza meydana geldiğini tespit ettirmek amacı ile servis çağırınız.

vitodens 100 F2 Arıza Kodu : Kombi fazla ısınma sınırını aşmış ve otomatik olarak kendini kilitleme moduna almış. Bir süre cihazın normale dönmesini bekleyiniz. Şayet düzelmez ise Viessmann Kombi Servisi’ni arayarak servis talebin de bulununuz.

vitodens 100 F3 Arıza Kodu : Brülör çalışmaya başlamış ve alev sinyalinin mevcut durumda olduğunu gösteren koddur. Bu kod ekrana geldiği zaman cihaza bir defa reset atınız ve düzelmesini bekleyiniz. Düzelmiyor ise servis çağırınız.

vitodens 100 F4 Arıza Kodu : Kombi ateşleme işlemini gerçekleştiriyor fakat alev almadığından dolayı tekrar sönüyor. Kullanıcının yapması gereken cihaza üst üste birkaç kez reset atmaktadır. Eğer düzelmez ise elektrotlar da, iyonda veya gaz valfin de akabin de elektronik kartta sorun olabilir. Viessmann Servisi’ni arayıp servis çağırmanız gereken bir durumdur.

vitodens 100 F5 Arıza Kodu : Hava prosestadının hasar gördüğünü belirten koddur. Bu durumda cihazın hava akımın da aksamalar meydana gelebilir. Viessmann Servisi’ni arayarak servis talebin de bulunmanız gerekmektedir.

vitodens 100 F7 Arıza Kodu : Su basınç sensörünün hasar gördüğünü belirten arıza kodudur. Bu sensörün değişmesi gerekebilir. Konuyla alakalı olarak servis talebin de bulununuz.

vitodens 100 F8 Arıza Kodu : Kombinin gaz armatürünün geç kapandığını bildiren hata kodudur. Bu kodda kullanıcı müdahale etmeden Viessmann Servisi ile görüşüp servis talebin de bulunması gerekmektedir.

vitodens 100 F9 Arıza Kodu : Brülör devreye girdiği esnada fan devri düşüyor ve brülörün istediği verimi sağlayamıyor. Viessmann Servisi’ni arayarak sorun hakkında çözüm talebin de bulununuz.

vitodens 100 FA Arıza Kodu : Fan motorunun çalışmasının durması gerekirken durmadığını gösteren arıza kodudur. Fanın rulmanların da veya motorun da sorun meydana gelmiş olabilir. Viessmann Servisi’ni arayarak teknik servis hizmeti talebin de bulununuz.

vitodens 100 Fd Arıza Kodu : Elektronik kart arızası mevcut. Kartın tamir veya değişimi gerekmektedir. Konuyla alakalı olarak Viessmann Servisi ile iletişime geçerek yardım talebin de bulununuz.

vitodens 100 FE Arıza Kodu : Kombinin tüm parçaların bağlı olduğu elektronik kart arızalanmış ve devreye girmiyor olabilir. Yahut fişi takılı olmayabilir. Öncelikle fişi kontrol ediniz. Takılı ise ana kart arızalı olabilir. Servis çağırmanız gerekmektedir.

Viessmann Kombi Arıza – Hata Kodları

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ