Cuma , 12 Temmuz 2024

ŞİLE TERMOTEKNİK KOMBİ SERVİSİ

Şile Termoteknik Kombi Servisi

Termoteknik kombi modellerinin tamiri ve bakımı için gerekli profesyonel teknik desteği firmamızdan alarak Şile Termoteknik kombi servisi hizmetlerinden tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Türkiye’de yaygın olarak tercih edilen kombi markalarından biri olarak Termoteknik söz konusu yaygın kullanım sonucuna bağlı olarak teknik destek hizmetlerinin de en çok ihtiyaç duyulduğu markalardan biridir.

Kurumsal teknik altyapımız ve mesleki yeterlilik sertifikalarına sahip profesyonel teknik ekiplerimiz tarafından kombilerinizin bakımı ve arızalarının tamirine ilişkin tüm destek aynı gün içinde sağlanır. Şile Termoteknik kombi servisi fiyatları ise talep edilen hizmet koşullarına ve müşteri beklentilerine göre kurumsal ücret politikaları doğrultusunda belirlendiği için değişiklik göstermektedir. En uygun fiyat avantajları ve kurumsal teknik destek yetkili kombi servisimiz tarafından sunulacaktır.

Şile Termoteknik Kombi Tamiri ve Yetkili Servis Hizmeti

Kombi tamiri vaktinde ve doğru teknik unsurlar dikkate alınarak uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmediği takdirde farklı sorunların ortaya çıkması işten bile değildir. Bu nedenle kombi bakımınızı veya tamirinizi gerçekleştirecek kişilerin mutlaka bu alanda yetkin ve yetkili olması gerekir. Şile Termoteknik kombi tamiri içim firmamızdan hizmet talep ettiğiniz andan itibaren aynı gün içinde hizmet almanız mümkündür.

Yetkili servis olarak sağladığımız bakım ve onarım hizmetlerimiz kapsamında Şile ve çevresinde kurumsal hizmet alabileceğiniz başlıca adreslerden biri olarak kombinizle ilgili her konuda sorunun çözümü için profesyonel teknik desteklerimiz devam ediyor.

Termoteknik Kombi Servisi Hizmeti

Kombinizin bakım ve onarımına ilişkin Termoteknik markasından alınan yetki ve MYK tarafından verilen resmi mesleki yeterlilik sertifikalarımızla kombinizin tüm işlerinde destek sunmaya devam ediyoruz. Kombinizin daha verimli ve etkili çalışmasının yanı sıra olası arızaların önceden engellenmesi için Şile Termoteknik kombi teknik servisi olarak bakım hizmetlerimizde büyük fayda sağlamaktadır.

Hızlı, güvenilir ve kurumsal teknik destek sağlayarak günün her saatinde kombinizde ortaya çıkan sorunların çözümü ve mağduriyetin giderilmesi için faaliyetlerimize devam ediyoruz. Uyun fiyatlar ve uzman teknik personellerimizin güvenilir hizmetleriyle kombiniz için orijinal yedek parça desteği de sağlayarak kombinizi her yönden işlevsel hale getiriyoruz.

Termoteknik Merkez Kombi Servisi İstanbul’un Anadolu yakasında faaliyet gösteren kombi servisidir.

Doğalgazın İstanbul’un Anadolu yakasında kullanımın artmaya başlanması ve neredeyse bütün evlerde kombi kullanılmaya başlanmıştır.Kombi cihazlarının hem ekonomik olmasıyla hem de konforlu bir ürün olmasıyla nedeniyle kullanılmaktadır. Kombi cihazlarının hem bakımlarında hem de arıza meydana geldiğinde Kombi servisimiz en kısa zamanda karşılaştığınız sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Kombi cihazınız arıza verdiğinde bu arızanın en kısa zamanda tamir gerekmektedir. Eğer bu arıza hızlı bir şekilde onarılmaz sa evinizin ısınması ,ocak , sıcak su temini konusunda ciddi sorunlar yaşamasına neden olmaktadır. Kombinizin arızası durumunda kombi servisimiz uzman ekibimiz aracılığı ile kombinizdeki sorunun tespitini ve tamir işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirecektir.

Kombi cihazları düzenli periyodik zamanlar da bakımı yapılması gerekmektedir.Kombinizde gerçekleştirilen bakımla kombilerin daha verimli bir şekilde çalışacaktır. Kombi cihazında meydana gelebilecek arızalar belirlenerek ileride daha ciddi sorunlar oluşmaması için arızanın hemen onarılması için çalışma yapılacaktır. Bu sayede daha büyük arıza masraflarından kurtulmuş olursunuz. Bu nedenle Termoteknik Servisine düzenli aralıklarla mutlaka kombi bakımını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kombi cihazları arızalanma aşamasına geçmeden önce ufak ipuçlarıyla kendini gösterebilmektedir. Bu belirtileri göz ardı etmeniz durumunda kombinizin yakın zamanda ciddi arızalar vermesine sebep olacaktır. Bu da çok daha ciddi arıza masrafları anlamına gelmektedir. Erken fark ederek kombi servisimiz aracılığı ile onarımını yaptırdığınız zaman arızanın masrafı da daha düşük olacaktır. Bu da ekonomik anlamda size fayda sağlayacağınız anlamına gelecektir. Termoteknik Servisi

Evinizde kombi cihazınızdan ve doğalgazdan en yüksek seviyelerde verimli çalışmasını istiyorsanız kombi petek teimizliğini düzenli aralıklarla yaptırmanız gerekmektedir. Siz değerli müşterimiz kombi peteklerin içinde biriken kirlerin temizlenmesini sağlayarak çok daha verimli bir şekilde tesisatınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler için çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi servisi hizmeti veya kombi bakımınızı yaptırmak istiyorsanız eğer çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Termoteknik Servisi Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no’ dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0530 239 50 18 den ulaşabilirsiniz .

Termoteknik Kombi Arıza – Hata Kodları

Termoteknik Kombi E01, E02, EO3, EO4, E05, E06, E10, E25, E26, E35, E80, E96, E98, E99, E125, E133, E156, E193 hata ve arıza kodu açıklamalarını sırası ile okuyabilirsiniz.

Termoteknik kombi E01 hatası

Termoteknik Kombide E01 Arıza Kodu

Gaz Beslemesi – Blokajı Arızası

Termoteknik Kombide E01 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Termoteknik Kombide e01 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide e01 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Termoteknik e01 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Termoteknik Kombi servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Termoteknik Kombide e01 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Termoteknik Kombide e01 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

 • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise kombi e01 arızasından çıkmayacaktır.
 • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.
 • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.
 • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
 • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.
 • Oluşan alevi hisseden iyanizasyon propları…

Termoteknik Kombi E02 Hatası

Termoteknik Kombi E02 Arıza Kodu

Emniyet Termostat Sensoru Arızası

Termoteknik Kombide E02 Arıza Kodu

Termoteknik eco Kombide E02 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. E02 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Termoteknik E02 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Termoteknik Kombi Servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Termoteknik E02 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Termoteknik Kombide E02 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı e02 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda Termoteknik Kombide e02 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse Termoteknik Kombi e02 Hatasından Çıkmaz.
 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını Termoteknik Kombide e02 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı
 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

Termoteknik Kombi E03 Hatası

Baca Termostat Sensoru / Baca Basınç Sensoru Arızası Termoteknik Kombide E03 Arıza Kodu

Termoteknik Kombide E03 Arıza Kodunu Anlamı; Hava Akışında Oluşan Problemden Dolayı Kombi e03 Arıza Koduna Geçer.

Kombiden eo3 Hata Sinyalinin Çözümünde Kullanıcının Bir Etkisi Yoktur. Teknik Servis Desteği İçin (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376 Nolu Telefonlardan Servis Kaydı Oluşturunuz….

Hava Akış Şalteri; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Genelde Ani Hava Soğuması Veya Uzun Süre Kullanılmayan Termoteknik Kombilerde e03 Hatası Görülür…

Kombi Çalışmadan Veya Sıcak Suyu Isıtmadan Önce Fan Motoru Çalışır. Fan Motoru Çalıştıktan Sonra Ana Karta Cihazın Yanma Moduna Geçmesi İçin Sinyal Gönderen Hava Akış Şalteri Sinyal Gönderir Ve Kombi Çalışmaya Veya Musluktan Açılan Suyu Isıtmaya Başlar. Bu Üç Parça; Ana Kart Fan Motoru Ve Hava Akış Şalteri Arasındaki Sinyal Bozulmasında Veya Kaybolmasında Karşılaşabileceğiniz Arıza Kodudur e03. Kombiden Çalışma Sesi Geliyor İse Fan Motorunuz Ve Ana Kartınız Büyük Olasılık İle Sağlamdır, Arızalı Parça Hava Akış Şalteridir…

Termoteknik Kombide e03 Arıza Kodunun Oluşması Halinde; Kullanıcının Yapacağı Bir Şey Yoktur, Servis Talebinde Bulunmanızda Fayda Var.

E03 Arızasına Neden Olan Bazı Parçalar;

 • Fan Motorunun Çalışmaması; Bakım Zamanı Geçmiş Ya Da Kısa Sürede Olsa Kullanılmayan Termoteknik Kombilerde e03 Hatasına Neden Olan En Büyük Etkendir. Zaman İle Fan Motorunun Etrafında Toplanan Tozun Rulman Ve Mekanik Aksamın Arasına Girerek Parçanın Çalışmamasına Neden Olur.
 • Ana Kartın Fan Motoruna Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır. Yapılan Kontrol Ve Ölçümler İle Teknisyenin Değişimine Ya Da Tamir Yoluna Gitmesi Gereklidir..
 • Hava Akış Şalterinin Ömrünün Tamamlanması; ; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Ve Kombiden F5 Hata Sinyalini Almanız Normaldir.
 • Baca Bağlantısının Yerinden Çıkması; Baca Bağlantılarını Kontrol Ediniz…

(0216) 376 4 376 / 0532 056 4 376

Termoteknik Kombi E04 Kodu

Termoteknik kombilerin Baxi Luna alt modellerinde meydana gelen bu arıza kodu gaz sisteminde meydana gelen sorundur.Böyle bir durumda mutlaka kombi servisi çağırmalısınız.Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiz…

Termoteknik kombi E05 hatası

Isıtma Devresi Ntc Sensor Arızası

Cihazın Kalorifer Sensöründe Sorun Olduğunda Ekranda Beliren Hata Kodudur. Bu Durumda Peteklerinizle Alakalı Isınmama Sorunu Yaşarsınız. Durum Kalorifer Sensoru İle Alakalı Olabilir. Bu Yüzden De Arıza Tespiti Ve Müdahalesi İçin Dolcevita Servisi Aramalısınız. (216) 376 43 76 0532 056 43 76

Termoteknik kombi E06 hatası

Kullanım Suyu Devresi Ntc Sensor Arızası

Termoteknik Kombi E06 Arıza Kodunun Anlamı

Sıcak Su Sensörü Arızalanmış Ve Termoteknik Servisi Tarafından Değiştirilmesi Gereklidir.

Size En Yakın Termoteknik Servisini Öğrenmek İçin;

(0216) 376 4 376 Mobil Servis; 0532 056 4 376

Termoteknik Kombide E06 Arıza Sinyali Yandığında Cihazınız Sıcak Suyu Isıtmayacaktır. Bu Sinyalin Anlamı Musluklara İletilen Suyun Sıcaklığını Ayarlayan Sensörün Değer Kaybederek Ana Karta Sağlıklı Sinyal Gönderememesinden Dolayı Meydana Gelir. Cihaz Isıtılan Suyun Derecesini Ölçemeyeceğinden Dolayı Kendini E06 Arızasında Gerekli Parçanın Değişimine Kadar Arızadan Çıkartmaz.

Termoteknik Kombinin E06 Arızasını Vermesinde En Büyük Etken Kireçli Sudur. Cihazın Isıttığı Su Direk Olarak Bu Sensörün Üzerinden Geçer Ve Kombi Senserörden Aldığı Değerlere Göre Alev Boyunu Ayarlayarak Suyu Belli Derece Tutar.

Termoteknik kombi E10 hatası

Düşük Su Basıncı

Kombide Su Basınç Göstergesinin 0,7 Barın Altında Olduğunu Yani Kombinin Suyunun Azaldığını Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Kombinin Altında Bulunan Doldurma Musluğunu Açmalı Kombiye 1,5 Bara Gelene Kadar Su Basmalısınız. Sonrasında Dolcevita Kombi Çalışacaktır.

Termoteknik kombi E25 hatası

Maximum Sıcaklık Uyarısı

Termoteknik Kombide E25 Arıza Kodu

Termoteknik Kombide E25 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. E25 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Termoteknik E25 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Termoteknik Kombi Servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Termoteknik E25 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Termoteknik Kombide E25 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı E25 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda Termoteknik Kombide E25 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse Termoteknik Kombi E25 Hatasından Çıkmaz.
 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını Termoteknik Kombide E25 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı
 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

Termoteknik kombi E26 hatası

Maximum Sıcaklık Uyarısı

Termoteknik Kombide E26 Arıza Kodu

Termoteknik Kombide E26 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. E26 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Termoteknik E26 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Termoteknik Kombi Servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Termoteknik E26 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Termoteknik Kombide E26 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı E26 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda Termoteknik Kombide E26 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse Termoteknik Kombi E26 Hatasından Çıkmaz.
 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını Termoteknik Kombide E26 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı (0216) 376 4 376 / 0532 056 4 376
 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

Termoteknik kombi E35 hatası

Alev Oluşumu Arızası

Termoteknik Kombide E35 Arıza Kodu

Termoteknik Kombide E35 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Termoteknik Kombide e35 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide e35 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Termoteknik e35 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Termoteknik Kombi servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Termoteknik Kombide e35 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Termoteknik Kombide e35 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

 • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise kombi e35 arızasından çıkmayacaktır.
 • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.
 • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.
 • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
 • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.
 • Oluşan alevi hisseden iyanizasyon propları…

 

 

Termoteknik kombi E80 Arıza Kodu: Baxi veya Luna Kombilerinde bu hata ile karşılaşmanız durumunda anakartınız arızalı demektir.Bu durumda hiç vakit kaybetmeden kombi servisimizi arayınız.Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 

Termoteknik kombi E96 Arıza Kodu: Kombinizde bu hata kodu karşılaşmanız durumunda kombinizin düşük voltaj’da olduğunu gösterir ve böyle bir durum karşısında kombi servisimizi arayınız.Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 

Termoteknik kombi E98/99 Arıza Kodu: Kombinizin anakartı arızalı demektir.Servisimiz tarafından tamiri yada değiştirilme işleminin gerçekleştirmesi gerekmektedir.Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 

Termoteknik kombi E125 Arıza Kodu: Termoteknik kombi’nin alt modelleri olarak kabul edilen star,comfort ve brötje gibi modellerde su seviyesinin düşük olduğunu gösterir.Böyle bir durum ile karşılaşırsanız yapmanız gereken kombinizin su basınç değerini 1,5 bar seviyesine getirmektir.

 

Termoteknik kombi E156 Arıza Kodu: Kombinizde karşılaştığınız bu arıza kodu yüksek voltaj yada düşük voltaj konumunda olduğunu gösterir.Böyle bir durumda kombinize müdahale etmeyin ve kombi servisimizi arayınız.Aksi durumda kombinizde büyük arızalar meydana gelebilir.Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 

Termoteknik kombi E133 Arıza Kodu: Termoteknik kombinin alt modelleri olarak kabul edilen star,comfort ve brötje’de gaz valfinde yada anakartta bir arızanın meydana geldiğini gösterir Böyle bir durum da Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 

Termoteknik kombi E193 Arıza Kodu: Kombinizde aşırı yüksek seviyede hava olduğunu gösterir .Böyle bir hata ile karşılaştığınız çağrı merkezimizi aramalısınız.Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 

 

 

 

 


ŞİLE KOMBİ SERVİSİ