Cuma , 1 Aralık 2023

ŞİLE İMMERGAS KOMBİ SERVİSİ

ŞİLE İMMERGAS KOMBİ SERVİSİ

Kombi servisimiz İstanbul’un Anadolu yakasında tüm ilçe ve semtlerine hizmet vermektedir.Kombi arızalarınızda tüm kombi markalarını kombi servisimize tamir ettirebilirsiniz.Kombi servisi olarak yapmış olduğumuz tüm tamirlerde değiştirilen parçaların garanti süresi 1 yıldır.Kombi servisi hizmeti verirken ilk temel amacımız profesyonel işçilik ve güvenilir teknik servis hizmeti vermektir.Kombi servisi olarak tüm marka kombilerin bakımlarını ve arızalarını özenle yapmaktayız.

Kombi Servisi olarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz kış ayların yaklaşması ile birlikte mutlaka kombinizin periyodik bakımını yaptırmalısınız.Kombi bakımını uzman teknik personelimize yaptırmanız durumunda tüketilen doğalgaz’da gözle görülen bir düşüş olduğunu görecek ve bu sayede tasarruf sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz .

Kombi bakımı her yıl düzenli bir şekilde yaptırmak oldukça önemlidir.Kombi bakımı için merkez kombimiz ile iletişime geçmeniz durumunda hızlı bir şekilde teknik servis elemanlarımızı siz değerli müşterimize yönlendiriyoruz.Uzman teknik servis elemanlarımız kombinizde yaptığı işlemleri sıralayacak olursak eğer ;

 • Kombi bakımı için ilk olarak sıcak su ile kalorifer yanma durumunu detaylı bir şekilde kontrol ediliyor .
 • Kombinizin su sızdırmazlığı kontrol ediliyor .
 • Kombi yanma odasında yer alan brülörü temizlenmektedir.
 • Kombinizde yer alan elektrik bağlantıları ve hatlar detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir.
 • Baca fanı kontrol edilmektedir ve temizleme işlemi gerçekleştirilir.
 • Kombinizin kalorifer dönüş hattında bulunan filtrenin temizleme işlemi gerçekleştirilir.Filtre temizleme işlemi düzenli bir şekilde gerçekleştirilmediği zaman filtrenin temizlemeyediği noktada sıcak su rahat dolaşımı gerçekleşemez ve bu durum peteklerinizin daha az ısınmasına neden olmaktadır.

Bacalı kombi kullanmanız durumunda limit sensörü kontrol edilmekte ve bacanın çekiş kuvveti kontrol edilmektedir.

Kombinizinden tasarruf sağlamak istiyorsanız eğer mutlaka kombinizde yukarıda belirtilen işlemleri gerçekleştirmelisiniz.Ek olarak kombi bakımı için gelen kombi servisinden oda termostatı satın alarak en çok kullandığınız odaya yada yattığınız odaya bağlatarak yüksek oranlarda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kombinizde bakım yapılmaması durumunda tasarruf sağlayamayacağınız gibi kış aylarında çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.Kombi bakımı gerçekleşmemesi kombinizin ömrünü kısaltacağı gibi sık sık arızalara neden olacaktır.Bu durumda kullandığınız cihazın masraflarının artmasına sebep olacaktır . Ek olarak kış aylarında kombi servislerinin yoğun olması nedeniyle kombi bakımı yapılmaması nedeniyle kombinizde oluşan arızaya müdahale de gecikmesine ne olacaktır . Bu sebeple kısa sürede kombinizin bakımını mutlaka gerçekleştirin ve kombinizin ömrünü uzatın .

Kombinizde arıza meydana gelmesi durumunda yada kombi bakımı için mutlaka Kombi Servisimizi arayın.Aklınıza takılan sorular için firmamızı arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz . Şile immergas Kombi Servisi

Kombi Servisi İstanbul’un Anadolu yakasında tüm ilçe ve semtlerine kombi servisi hizmeti vermektedir.Kombi İstanbul’da ısınma ihtiyacı oldukça fazla olması kombi servisi çağırma konusunda kombinin arızalanması beklenmektedir.Halbuki kombi servisi çağırmak için kombinizin arızalanmasını beklememeli ve kombi cihazının yıllık periyodik bir şekilde kombi servisine bakımları yaptırılmalıdır.

ŞİLE İMMERGAS KOMBİ SERVİSİ

Doğalgaz sızıntısı meydana gelmesi durumunda bir ateşin yanması büyük bir patlamaya neden olabileceğini unutmayın.Aynı zamanda gaz kaçakların tespiti için ufak gaz dedektörleri sayesinde güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.Kombi servisi olarak tavsiyemiz kombi bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmanızdır.Sonbahar ve ilkbahar aylarında düzenli bir şekilde Merkez Kombi Servisimiz tarafından kontrol etmelidir.

Evinizde doğalgaz kullanıyor iseniz doğalgaz kaçaklarına karşı dikkatli olmalısınız.Eğer doğalgaz kaçağı meydana geldiğinde bilinçli bir şekilde hareket etmeniz gerekmektedir.Doğalgaz normalda kokusu olmayan bir gaz türüdür.Ancak doğalgaz kullanıcıları kaçak durumunda çürük sarımsak kokusuna benzeten bir koku olduğunu belirtir.Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınız yapmanız gerekenleri detaylı bir şekilde aşağıda belirtecez.Bu belirttiğimiz işlemleri yapmanız durumda karşılaşılan durumu en hafif şekilde atlatacağınızdan emin olabilirsiniz.

Doğalgaz kaçağı olması durumunda yapılması gerekenler;

 1. Bütün doğalgaz cihazların vanalarını kapatın.
 2. Kapı ve pencereyi açarak havalanmanın olmasını sağlayın.Eğer yoğun bir koku var ise süpürge yardımı ile süpürme işlemi yaparak oluşan gaz birikintisini dışarı çıkarmak için müdahalede bulunun.
 3. Kapınızın önünde bulunan ana vanayı kapatın.
 4. Kesinlikle elektrik düğmelerine dokunmayın.Açık olan elektrik cihazınız var ise kapatmayın.Çünkü en ufacık kıvılcım bile gaz patlamasına neden olabileceğini unutmayın.
 5. Evinizin içerisinde telefonunuz ile bir yerleri aramayın.Mutlaka dışarı çıkıp 187 nolu doğalgaz acil hattı’nı arayın ve hızlı bir şekilde tedbir amaçlı 110 itfaiyeyi arayın.
 6. Kapı ziline kimsenin dokunmasına izin vermeyin.
 7. Meydana gelebilecek arızaları kendiniz çözmeye çalışmayın.

Apartman boşluğunda burnunuza gaz kokusu gelirse ortamı havalandırmak amaçlı bina giriş kapısı dahil tüm pencereleri açınız.Bina girişine verilen ana doğalgaz vanasını kapatın.İşlemleri yaparken gaz birikintisinin olduğu yerde sigara kullanmayın ve ateş vb ile yaklaşmayın.Binanızda asansör var ise çalıştırmayın.Gaz kaçağı olduğunu apartman yöneticisine hızlı bir şekilde haber verin.Ardından 187 nolu doğalgaz acil hattını arayarak bilgi verin.

ŞİLE İMMERGAS KOMBİ SERVİSİ

Evinizde meydana gelen böyle durumlardan sonra mutlaka güvenliğiniz için kombi servisinizden doğalgaz alarm cihazı satın alarak güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.Bu sayede emin olun ki kendinizin veya bir yakınınızın canını kurtarmış olacaksınız.Çünkü acil durumlarda devreye giren sistem sayesinde sizi uyaracak ve sizde tedbirli davranacaksınız.

Doğalgaz alarm cihazı satın almak,kombi bakımınızı yaptırmak istiyorsanız eğer Kombi Servisi çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no’dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0532 056 4 376’dan ulaşabilirsiniz.

.

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ