Cuma , 24 Mayıs 2024

Kombi Gaz Kaçağı

Kombi Gaz Kaçağı

İnsanların evlerinde, işyerlerinde özellikle sonbahar ve  kış aylarında tükettikleri, doğalgaz sisteminin yönetimi olan kombi tesisatının çeşitli  riskler içerdiği bir gerçektir.

İnsanları bu konuda bilgilendirmek bazı riskleri minimize debilir. Yaşam alanlarında doğalgaz ve kombi kullanan insanlar ile ilgili kötü haberleri televizyon kanallarında ve gazetelerin 3. sayfalarında sık sık görebiliyoruz.

 

Yaşam alanlarında hangi yakıtı kullanırsanız kullanın yaşam açısından mutlaka risk taşımaktadır. Bu risklerin en az olduğu sistem kombidir. 

Doğalgaz ren ve kokusu olmayan bir gaz çeşitlidir. Bu sebeple kombi gaz kaçaklarının fark edilebilmesi için bilim adamları uzun çalışmalar yapmışlar ve çareyi bu gazı kokulandırmakta bulmuşlardır. Bu koku sayesinde bu gazı teşhis edebilir ve buunduğunuz yerde gaz kaçağı olup olmadığını daha net anlayabiliriz.

Eğer bulunduğunuz yerde gaz kaçağı varsa hemen bulunulan ortamı havalandırın camları, kapıları açık kesinlikle kıvılcım üretecek cisimlere dokunmayın. Ve hemen yetkili kuruma haber verin.

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ