Cuma , 12 Temmuz 2024

Ferroli Kombi Su Isıtmıyor

Ferroli Kombi Su Isıtmıyor

Ferroli Kombi su ısıtmıyor arızası kombilerde görülen genel arızaların en başında gelir. Ferroli Kombi neden sıcak su vermiyor un kesin tespiti ve çözümü için servisimiz ile iletişime geçiniz. Kombinin suyu ısıtmamasının sebebi birden çok olabilir bunlara sırası ile değinmek gerekirse;

Kombi kapalı konumda ise kombi suyu ısıtamaz.

Dairede doğal gaz kesilmiş ya da açılmamış olabilir. Gaz vanalarının açık konumda olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz vanaları açıksa ve ocak yanıyorsa kombide sorun var demektir servisten destek isteyiniz. Gaz vanaları açık konumda ve ocak da yanmıyorsa sorun kombide değildir dairenize gaz gelmiyor demektir abone olduğunuz gaz dağıtım şirketini arayıp dairenize neden gaz gelmediğini öğrenebilirsiniz

Bazı eski modeller haricinde kombi içindeki su barı 1 barın altına indiğinde de aynı sorun ile karışılabilirsiniz

Su basıncı az veya kombinin devre girmesi için yeterli değilse kombi suyun açıldığını hissedemeyip suyu ısıtamayacaktır. Su basıncını kontrol ediniz.

Sıcak su sensörü arızalanmış olabilir. Sensör kullanım ömrünü tamamlamıştır. Sorunun ortadan kalkması için servisin sensörü değiştirmesi gereklidir.

Sıcak suyun açıldığını hisseden ve kombiyi devreye sokan tribün arızalanmış ya da ömrünü tamamlamış olabilir. Değişimi için servisi sarayınız.

Bazı modellerde bulunan 3 yollu vana grubunun iç tamir takımları ömrünü tamamladığında da kombi sıcak suyun açıldığını hissedemez.

Ferroli Kombi sıcak suyu ısıtmıyor arızasının kesin çözümü için servisimiz arayıp arıza kaydı bırakınız.

Ferroli Kombi servisi 0532 056 4 376

Ferroli Kombi servisi (0216) 376 4 376

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ