Cuma , 24 Mayıs 2024

ŞİLE FALKE KOMBİ SERVİSİ

ŞİLE FALKE KOMBİ SERVİSİ

Şile Falke Kombi Servisi ; Kombi arızalarında kurumsal çözüm önerilerimiz ile yanınızdayız. Bakım ve teknik servis hizmetlerine ilişkin her kombinin türüne göre farklı ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Şile Falke kombi servisi olarak:

 • Bacalı Kombiler
 • Yoğuşmalı Kombiler
 • Hermatik Kombiler

Olmak üzere tüm markaların modelleri için ihtiyaca yönelik çözümler üretmeye devam ediyoruz. Kurumsal hizmet almadan önce kombinizin özelliklerini ve ihtiyacınız olan hizmet türünü ileterek; arıza, bakım, parça değişimi ve kurulum işlemlerine yönelik aynı gün için teknik servis alabilirsiniz. Resmi otoritelerden alınan kurumsal yetki belgelerimiz ve mesleki yeterliliğini kanıtlamış deneyimli ve sertifika sahibi personellerimiz ile Şile Falke kombi onarımı ve bakım hizmeti kapsamında yer alan her konuda teknik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Şile Falke Kombi Bakım Servisi

Periyodik kombi bakımlarının yapılması kombinizden elde edeceğiniz verimi ve performansı doğrudan etkileyecektir. Düzenli bakımları yapılmayan kombilerin zaman içinde kullanıma bağlı olarak büyük masraflar çıkarması bu bakımların önemini ortaya koymuştur. Yılda en az bir defa sonbahar veya yaz aylarında Şile Falke kombi bakımı ve teknik servisi hizmetinden yararlanarak kombinizin düzenli bakımını yaptırabilirsiniz.

Bakımı ihmal edilen kombilerin zaman içinde tesisatının veriminin düşmesi ve kombi ömrünün kısalarak olası arızların önünü açması sizi daha büyük masraflarla karşı karşıya bırakır. Bu sorunları yaşamamak için uzman ve belge sahibi bakım personellerimizden teknik destek alarak kombinizin yıllık bakım hizmetlerinin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Şile Falke Kombi Teknik Servisi

Kombi bakımı ve onarımında teknik servis uzmanlığı en önemli faktördür. Şile Falke orijinal kombi yedek parça hizmetimiz başta olmak üzere teknik servis hizmetlerine ilişkin her konuda kurumsal destek alarak firmamızın uzmanlığından gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz.

Kombilerinizin en verimli şekilde çalışmaya devam etmesi ve performansında herhangi bir düşüş yaşanmadan bütçenize katkı sağlaması için bu bakım ve onarım tavsiyelerine uyulması son derece önemlidir. Kombinizde meydana gelen olası tüm sorunların aynı gün içinde teknik servis hizmetlerimiz ve sertifikalı personellerimiz tarafından çözüme kavuşturulmasını sağlayarak daha verimli, ekonomik ve ideal performansıyla kombinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Falke Kombi Servisi uzman teknik kadromuz , kombi servisi alanında müşterilerin karşılaştıklarını problemleri çözmektedir.Müşterimiz kombi servisimizin çağrı merkezini 7 gün 24 saat hizmet alabilir ve karşılaştıklarını sorunlarına çözümü konusunda yardımcı olacaklardır. Şile Falke Kombi Servisi servis taleplerini kayıt altına almakta ve belirtilen adrese hızlı bir şekilde teknik servis yönlendirmektedir. Şile Merkez Kombi servisimiz belirli kurallar çerçevesinde yürüttüğü hizmetlerde müşterimize uygun fiyat teklifleri sunmaktadır.Kombi servisimiz teknik hizmet öncesinde ve sonrası tüketiciyi düşünen Türkiye’nin en önemli şirketleri arasındadır.

Kombi cihazınızda bir arıza meydana geldiğinde çağrı merkezimizi aradığınızda ilk olarak yapmanız gerekenleri detaylı bir şekilde müşteri temsilcimiz tarif edecektir.Eğer karşılaşılan problem müşterinin çözebileceği gibi değil ise kombi servisimiz hızlı bir şekilde en yakın teknik servis yönlendirmesi gerçekleştirecek. Uzman kombi servisimiz belirttiğiniz adrese ulaştığında ilk olarak kombi cihazının arızasını tespit etmektedir.Ardından kombinizin arızasını gidermek için gerekli çalışmalar yapacak.Eğer kombi cihazınızda karşılaştığınız problem kombi malzemesinden kaynaklı ise müşteri onayının ardından personelimiz tarafından değiştirilecektir. Her değiştirilen malzeme kombi servisimiz tarafından 1 yıl garanti altındadır. Teknik personelimiz müşterilerimize belirlenen standartların üzerinde tam teknik servis hizmeti sunmaktadır.Kombi servisimizde görev alan uzman kombi servis elemanlarımız özel olarak düzenli eğitimler verilmektedir. Eğitimlerde başarılı olamayan çalışanlarımız geri hizmet görevine alınmaktadır. Firmamız hakkında daha detaylı bilgiler için aşağıdaki iletişim bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz. Kombi servisi seçerken mutlaka detaylı bir şekilde araştırın. Kombi servisini arayarak detaylı bilgiler edinin. Aklınıza takılan sorular için aşağıdaki iletişim numaralarından bizleri arayabilirsiniz.

Şile Falke Kombi Servisi

Falke Kombi Servisi hizmeti veya kombi bakımınızı yaptırmak istiyorsanız eğer çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no’dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için  ulaşabilirsiniz. Falke Kombi Servisi İstanbul’un anadolu yakasında faaliyet gösteren Türkiye’nin en önemli kombi servisi konumundadır.İstanbul’un anadolu yakasında bulunan tüm ilçe semtlerde gezici teknik ekip ile kombi bakımı, kombi tamiri , petek temizleme hizmetinde bulunmaktayız. Kombi cihazınızda arıza meydana gelmesi durumunda kombi servisimizin çağrı merkezini arayarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.Karşılaştığınız arıza müşteri odaklı ise müşteri temsilcimiz size yapmanız gereken bir kaç işlemi uygulamınızı isteyecektir.Eğer arıza müşterinin çözebileceği gibi değil ise kombi servisimiz siz değerli müşterimize teknik personel yönlendirilecektir. Teknik personelimiz belirtilen adreste ilk olarak arızanın tespiti işlemini gerçekleştirir.İkinci aşamada ise karşılaşılan arızanın giderilmesi için tamir işlemi başlatır.Bu aşamada kombi cihazındaki elektronik yada mekanik parçanın sorunlu olması durumunda parça değişim işlemi gerçekleştirilir.Parça değişim işleminde müşteri onayı alınmadan kombi parçası değiştirilmez.Değişim işleminde değiştirilen orjinal parça şirketimiz tarafından 1 yıl garanti kapsamındadır. Tamiri yapılamayan değiştirilen parçalar arasında Ateşleme elektrodu, baca sensörü, doldurma musluğu, gaz valfi, prosestat, ptc, purjör, salmastra, siviç, tribün, düğme, emniyet ventili, conta, genleşme tankı (imbisat deposu), limit termostat, manometre, plaka eşanjör, ntc, iyanizasyon.

Şile Falke Kombi Servisi

Tamir ve değişimi olan parçalar: Ana eşanjör, fan, elektronik (anakart) kart, pompa, üç yollu vana. Falke Kombi Servisi olarak hizmetlerimizden biri de petek temizleme hizmetidir.Petek temizleme hizmetimiz sayesinde peteklerinizden verimli ısı enerjisi sağlayabilir ve eviniz istediğiniz şekilde ısınabilmektedir.Kombi peteklerin yeterince ısıtmaması nedeniyle kombinizin derecesini müşteri arttırmakta ve doğalgaz faturası yüksek gelmektedir.Petek temizleme hizmeti aldığınızda emin olun ki doğalgaz faturanız düşük seviyelerde olacaktır. Falke Kombi Servisi Kombi Bakımı , Kombi Petek Temizleme , Kombi Tamiri gibi hizmetlerden yararlanmak için mutlaka bizi arayınız .Kimliği bilinmeyen merdiven altı servisler ile çalışmayınız. Kombi bakımınızı yaptırmak yada kombi arızasını gidermek istiyorsanız eğer çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no ‘ dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0532 056 4 376 ‘ dan ulaşabilirsiniz .

Falke Kombi Arıza- Hata Kodları

Falke Kombi E01, E02, EO3, EO4, E05, E06, E10, E25, E26, E35, E80, E96, E98, E99, E125, E133, E156, E193 hata ve arıza kodu açıklamalarını sırası ile okuyabilirsiniz.

Falke Kombi E01 Hata – Arıza Kodu

Falke Kombide E01 Arıza Kodu

Gaz Beslemesi – Blokajı Arızası

Falke Kombide E01 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Falke Kombide e01 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide e01 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Falke e01 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Şile Falke Kombi servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Falke Kombide e01 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Falke Kombide e01 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

 • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise kombi e01 arızasından çıkmayacaktır.
 • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.
 • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.
 • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
 • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.
 • Oluşan alevi hisseden iyanizasyon propları…

Falke Kombi E02 Hatası

Falke Kombi E02 Arıza Kodu

Emniyet Termostat Sensoru Arızası

Falke Kombide E02 Arıza Kodu

Falke Kombide E02 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. E02 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Falke E02 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Şile Falke Kombi Servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Falke E02 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Falke Kombide E02 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı e02 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda Falke Kombide e02 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse Falke Kombi e02 Hatasından Çıkmaz.
 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını Falke Kombide e02 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı
 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

Falke Kombi E03 Hatası

Baca Termostat Sensoru / Baca Basınç Sensoru Arızası Falke Kombide E03 Arıza Kodu

Falke Kombide E03 Arıza Kodunu Anlamı; Hava Akışında Oluşan Problemden Dolayı Kombi e03 Arıza Koduna Geçer.

Kombiden eo3 Hata Sinyalinin Çözümünde Kullanıcının Bir Etkisi Yoktur. Teknik Servis Desteği İçin (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376 Nolu Telefonlardan Servis Kaydı Oluşturunuz….

Hava Akış Şalteri; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Genelde Ani Hava Soğuması Veya Uzun Süre Kullanılmayan Falke Kombilerde e03 Hatası Görülür…

Kombi Çalışmadan Veya Sıcak Suyu Isıtmadan Önce Fan Motoru Çalışır. Fan Motoru Çalıştıktan Sonra Ana Karta Cihazın Yanma Moduna Geçmesi İçin Sinyal Gönderen Hava Akış Şalteri Sinyal Gönderir Ve Kombi Çalışmaya Veya Musluktan Açılan Suyu Isıtmaya Başlar. Bu Üç Parça; Ana Kart Fan Motoru Ve Hava Akış Şalteri Arasındaki Sinyal Bozulmasında Veya Kaybolmasında Karşılaşabileceğiniz Arıza Kodudur e03. Kombiden Çalışma Sesi Geliyor İse Fan Motorunuz Ve Ana Kartınız Büyük Olasılık İle Sağlamdır, Arızalı Parça Hava Akış Şalteridir…

Falke Kombide e03 Arıza Kodunun Oluşması Halinde; Kullanıcının Yapacağı Bir Şey Yoktur, Servis Talebinde Bulunmanızda Fayda Var.

E03 Arızasına Neden Olan Bazı Parçalar;

 • Fan Motorunun Çalışmaması; Bakım Zamanı Geçmiş Ya Da Kısa Sürede Olsa Kullanılmayan Falke Kombilerde e03 Hatasına Neden Olan En Büyük Etkendir. Zaman İle Fan Motorunun Etrafında Toplanan Tozun Rulman Ve Mekanik Aksamın Arasına Girerek Parçanın Çalışmamasına Neden Olur.
 • Ana Kartın Fan Motoruna Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır. Yapılan Kontrol Ve Ölçümler İle Teknisyenin Değişimine Ya Da Tamir Yoluna Gitmesi Gereklidir..
 • Hava Akış Şalterinin Ömrünün Tamamlanması; ; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Ve Kombiden F5 Hata Sinyalini Almanız Normaldir.
 • Baca Bağlantısının Yerinden Çıkması; Baca Bağlantılarını Kontrol Ediniz…

Falke Kombi E04 Kodu

Falke kombilerin Baxi Luna alt modellerinde meydana gelen bu arıza kodu gaz sisteminde meydana gelen sorundur.Böyle bir durumda mutlaka kombi servisi çağırmalısınız.Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiz…

Falke kombi E05 hatası

Isıtma Devresi Ntc Sensor Arızası

Cihazın Kalorifer Sensöründe Sorun Olduğunda Ekranda Beliren Hata Kodudur. Bu Durumda Peteklerinizle Alakalı Isınmama Sorunu Yaşarsınız. Durum Kalorifer Sensoru İle Alakalı Olabilir. Bu Yüzden De Arıza Tespiti Ve Müdahalesi İçin Dolcevita Servisi Aramalısınız. (216) 376 43 76 0532 056 43 76

Falke kombi E06 hatası

Kullanım Suyu Devresi Ntc Sensor Arızası

Falke Kombi E06 Arıza Kodunun Anlamı

Sıcak Su Sensörü Arızalanmış Ve Falke Servisi Tarafından Değiştirilmesi Gereklidir.

Size En Yakın Falke Servisini Öğrenmek İçin;

(0216) 376 4 376 Mobil Servis; 0532 056 4 376

Falke Kombide E06 Arıza Sinyali Yandığında Cihazınız Sıcak Suyu Isıtmayacaktır. Bu Sinyalin Anlamı Musluklara İletilen Suyun Sıcaklığını Ayarlayan Sensörün Değer Kaybederek Ana Karta Sağlıklı Sinyal Gönderememesinden Dolayı Meydana Gelir. Cihaz Isıtılan Suyun Derecesini Ölçemeyeceğinden Dolayı Kendini E06 Arızasında Gerekli Parçanın Değişimine Kadar Arızadan Çıkartmaz.

Falke Kombinin E06 Arızasını Vermesinde En Büyük Etken Kireçli Sudur. Cihazın Isıttığı Su Direk Olarak Bu Sensörün Üzerinden Geçer Ve Kombi Senserörden Aldığı Değerlere Göre Alev Boyunu Ayarlayarak Suyu Belli Derece Tutar.

Falke kombi E10 hatası

Düşük Su Basıncı

Kombide Su Basınç Göstergesinin 0,7 Barın Altında Olduğunu Yani Kombinin Suyunun Azaldığını Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Kombinin Altında Bulunan Doldurma Musluğunu Açmalı Kombiye 1,5 Bara Gelene Kadar Su Basmalısınız. Sonrasında Dolcevita Kombi Çalışacaktır.

Falke Kombi E25 hatası

Maximum Sıcaklık Uyarısı

Falke Kombide E25 Arıza Kodu

Falke Kombide E25 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. E25 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Falke E25 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Şile Falke Kombi Servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Falke E25 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Falke Kombide E25 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı E25 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda Falke Kombide E25 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse Falke Kombi E25 Hatasından Çıkmaz.
 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını Falke Kombide E25 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı
 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

Falke kombi E26 hatası

Maximum Sıcaklık Uyarısı

Falke Kombide E26 Arıza Kodu

Falke Kombide E26 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. E26 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Falke E26 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Şile Falke Kombi Servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Falke E26 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Falke Kombide E26 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı E26 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda Falke Kombide E26 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse Falke Kombi E26 Hatasından Çıkmaz.
 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını Falke Kombide E26 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı
 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

Falke kombi E35 hatası

Alev Oluşumu Arızası

Falke Kombide E35 Arıza Kodu

Falke Kombide E35 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Falke Kombide e35 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide e35 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Falke e35 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Şile Falke Kombi servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Falke Kombide e35 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Falke Kombide e35 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

 • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise kombi e35 arızasından çıkmayacaktır.
 • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.
 • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.
 • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
 • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.
 • Oluşan alevi hisseden iyanizasyon propları…

Falke kombi E80 Arıza Kodu: Baxi veya Luna Kombilerinde bu hata ile karşılaşmanız durumunda anakartınız arızalı demektir.Bu durumda hiç vakit kaybetmeden kombi servisimizi arayınız.Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Falke kombi E96 Arıza Kodu: Kombinizde bu hata kodu karşılaşmanız durumunda kombinizin düşük voltaj’da olduğunu gösterir ve böyle bir durum karşısında kombi servisimizi arayınız. Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Falke kombi E98/99 Arıza Kodu: Kombinizin anakartı arızalı demektir.Servisimiz tarafından tamiri yada değiştirilme işleminin gerçekleştirmesi gerekmektedir.Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Falke kombi E125 Arıza Kodu: Falke kombi’nin alt modelleri olarak kabul edilen star,comfort ve brötje gibi modellerde su seviyesinin düşük olduğunu gösterir.Böyle bir durum ile karşılaşırsanız yapmanız gereken kombinizin su basınç değerini 1,5 bar seviyesine getirmektir.

Falke kombi E156 Arıza Kodu: Kombinizde karşılaştığınız bu arıza kodu yüksek voltaj yada düşük voltaj konumunda olduğunu gösterir.Böyle bir durumda kombinize müdahale etmeyin ve kombi servisimizi arayınız.Aksi durumda kombinizde büyük arızalar meydana gelebilir.Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Falke kombi E133 Arıza Kodu: Falke kombinin alt modelleri olarak kabul edilen star,comfort ve brötje’de gaz valfinde yada anakartta bir arızanın meydana geldiğini gösterir Böyle bir durum da Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Falke kombi E193 Arıza Kodu: Kombinizde aşırı yüksek seviyede hava olduğunu gösterir .Böyle bir hata ile karşılaştığınız çağrı merkezimizi aramalısınız.Çağrı merkezimizin 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ