Çarşamba , 22 Mayıs 2024

Falke Kombi E01 Arıza Kodu

 

Falke Kombide E01 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Falke Kombide E01 Hata Kodu Aldığınız Vakit; Dairenize Gelen Doğal Gaz Vanasını Kontrol Ediniz, Kombiye Gelen Doğal Gaz Vanasını Kontrol Ediniz Her İki Vanada Açık İse Ve Dairenize Gaz Geldiğinden Eminseniz Kombide E01 Arızası İçin Kullanıcının Çözüm İçin Yapacak Başka Bir İşlemi Yoktur…

Falke E01 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Falke Kombi Servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Falke Kombide E01 Arızasına Sebep Olan Gaz Valfinin Bozulması; Kombiyi Kısa Bir Sürede Olsa Kullanmamaktan Dolayı Veya Kombinin Dış Ortama Açık Alanda Monte Olmasından Dolayı Parçanın Ömrü Ve İşlevselliği Kısalır Ve Parçanın Değişmesi Veya Tamir Edilmesine İmkân Varsa Tamir Edilmesi Gereklidir…

Falke Kombide E01 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

  • Ani Doğal Gaz Kesintisi; Doğal Gaz Vanalarının Açık Olduğunu Kontrol Ediniz; Vanalar Kapalı İse Kombi E01 Arızasından Çıkmayacaktır.
  • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; Bu Durumda Teknisyenin Yapacağı Kontrol Ve Ölçümler Sonucunda Ana Kartın Değişimi Ya Da Tamir Edilmesi Gerekli.
  • Gaz Valfinin Arızalanması; Kombinin Kullanım Yoğunluğuna Ve Monte Edildiği Mahal E Bağlı Olarak Gaz Valfinin Ömrünü Tamamlaması.
  • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; Elektriksel Hata Yapılan Kontrol Ve Ölçümlerden Sonra Teknisyenin Parçanın Değişimine Veya Tamirine Karar Verir.
  • Ani Alev Kesintisi; Ani Doğal Gaz Kesintilerine Bağlı Olarak Ya Da Gaz Valfindeki Arızdan Dolayı Meydana Gelir.
  • Oluşan Alevi Hisseden İyanizasyon Propları…
ŞİLE KOMBİ SERVİSİ