Cuma , 12 Temmuz 2024

Demirdöküm Kombi Sesli Çalışıyor

Demirdöküm Kombi Sesli Çalışıyor

Demirdöküm Kombi sesli çalışıyor; Kombiler genel olarak sesiz çalışmaktadırlar. Fakat kullanım esnasında kombi kullanıcıyı rahatsız edecek sesler çıkartıyorsa kombide arıza olma ihtimali çok yüksektir. Demirdöküm Kombi sesli çalışıyor şikâyetlerine sebep olan parça ve arızaları şunlardır.

Fan motoru; kombi içindeki yanan atık gazı atmak ve doğal gazın yanması için atmosferden oksijen alan pervaneli parçadır. Fan motoru pervaneli Rulman’lı ve sargılı parça olduğundan pervane kanatlarına yapışan toz veya yanan gazın kurumları kanatlarda belirli bir ağırlığa sebep olur. Oluşan ağırlık kanatlara eşit dağılmadığından hareketli parça olan rulman takımının yuvalarını zaman ile bozarak fan motorunun vibrasyonlu çalışmasına sebebiyet verir. Vibrasyonlu çalışan fan motoru Demirdöküm kombinin sesli çalışmasına sebep olur.

Pompa; ısınan suyun peteklerde gezmesiniz sağlayan parça. Parça ömrünü tamamlamaya başladığında ya da tesisatın çok kirli olmasından dolayı pompa vurmalı çalışmaya başlar bu durumda kombi sesli çalışıyor şikâyetlerinin artmasına sebep olur.

Gaz valfi; gaz valfinin üzerindeki bobin ya da yaylı mekanizma parçaları hareketli parçalardır. Bu parçalardan biri veya bir kaçı arızalandığında kombi sesli çalışmaya başlar.

Kombi Sıcak su açıldığında kombi ses yapıyor sa akış tribününde ya da kombinin 3 yollu vanasında sorun vardır.

Yan veya ön kapaklar; sökülmüş kapalar yerlerine takılırken yuvalarına tam oturtulmamış ya da eksik vida atılmış olabilir.

Demirdöküm Kombi servisi 0532 056 4 376

Demirdöküm Kombi servisi (0216) 376 4 376

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ