Cuma , 12 Temmuz 2024

ŞİLE DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ 216 376 4 376

şile-demirdöküm-kombi-servisi

ŞİLE Demirdöküm Kombi Servisi

Şile Demirdöküm Kombi Servisimiz ilçemizin mahallelerinde  kesintisiz bir şekilde kombi servisi hizmeti vermektedir. Müşterilerimize kaliteli bir hizmeti sunabilmek için tatil günleri de dahil çağrı merkezimizden bizlere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz .

Kombi servisimiz ile iletişime geçmeniz durumunda gezici servis hizmeti veren personellerimiz direkt olarak belirttiğiniz yönlendirilecek ve karşılaştığınız arızanın giderilmesi için çeşitli adımlarda bulunacaktır. Yapılan işlemler siz değerli müşterimiz ile paylaşılacak ve detaylı bilgilendirme yapılacaktır. Konusunda uzmanlaşmış ekibimiz 10 yılı aşkın süredir kombi servisini siz değerli müşterilerimize güvenilir ve uygun maliyetle hizmet olarak sunmaktadır .

Tüm kombi markalarında karşılaştığınız problemler ile ilgili bizim ile iletişime geçerek kısa süre içerisinde kombi servisimiz tarafından bakım ve onarım hizmetine başlanacaktır. Kombi cihazının tamiri müşterilerimizin istekleri doğrultusunda yerinde gerçekleştirebileceği gibi ücretsiz bir şekilde kombi servisimize getirilerek tamir işlemi gerçekleştirilmektedir. Kombinizin bakımı veya onarımı sırasında parça değişim işlemine ihtiyaç duyulduğunda öncelikle kombi kullanıcısı bilgilendirilir ve onayının ardından orjinal parça ile değiştirilir. Kombi servisimiz tarafından takılan parçalara 1 yıl geçerli olmak üzere garanti verilmektedir .

Şile Demirdöküm Kombi Servisi hizmetimiz sırasında cihazınızın parçaları tek tek rutin bir şekilde kontrol edilmekte ve karşılaşılan problem hızlı bir şekilde giderilmektedir. Kombi cihazınızda bulunan filtre,giderlerin temizlenmesi cihazlarınızın kullanım ömrünü uzatmaktadır. Kombi servisimiz tarafından yapılan tamirat işlemlerinde uygun fiyat tarifemizi uygulamaktayız .

Kombiniz çalışmıyor ise birçok nedeni olabilir. Karşılaşılan arızanın tespiti ve çözümü için mutlaka kombi servisimizi aramalısınız.Kombi servisimizi aramadan önce kombinizin su değeri düşük seviyelerinde olabilir. Bu durum karşısında kombinizin altında yer alan vanayı açıp 1-2 bar seviyesine gelinceye kadar doldurun . Ardından kombinizi çalıştırın. Kombiniz çalışmıyor ise boru hatlarında meydana gelen bir arıza oluşmuş olabilir. Böyle bir durum karşısında ise kombiye müdahale etmeyin ve çağrı merkezimi arayarak bizim ile iletişime geçiniz .

Kombi bakımınızı yaptırmak yada kombi arızasını gidermek istiyorsanız eğer çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.  Şile Demirdöküm Kombi Servisi Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no’dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0532 056 4 376’dan ulaşabilirsiniz .

Demirdöküm Kombide F1 Arıza Kodu

Kombide F1 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. F1 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

F1 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Demirdöküm Kombi Servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

F1 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Kombide F1 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı F1 Hata Kodunu Görebilirsiniz.

 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda Kombide F1 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.

 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse  Kombi F1 Hatasından Çıkmaz.

 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını Kombide F1 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.

 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.

 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;

 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı

 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

 Demirdöküm Kombide F4 Arıza Kodu

Demirdöküm Kombide F4 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

 Kombide f4 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide f4 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Demirdöküm Kombide F4 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Kombi servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Demirdöküm Kombide F4 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Kombide F4 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

 • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise kombi f4 arızasından çıkmayacaktır.

 • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.

 • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.

 • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.

 • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.

 • Oluşan alevi hisseden iyanizasyon propları…

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ