Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları

 

Demirdöküm Kalisto Kombi Arıza Kodları, Demirdöküm Kalisto Kombi Hata Kodları

Demirdöküm Kalisto kombi servisi ; (0216) 376 4 376 mobil servis; 0532 056 4 376

Demirdöküm Kalisto F1 Hatası;   Aşırı Isınma Emniyet Termostatı: Su Sıcaklığının Aşırı Artması İle Cihaz Bünyesinde Yer Alan Ntc Sensörlerinin De Devreye Girmemesi Durumunda Kombiyi Emniyete Alır. Kumanda Panelinde Reset Yazısı  Ve Anahtar Sembolü Yanar, Ekranda F1 Kodu Okunur. Bu Durumda Kombi Servisinize Başvurunuz.


Demirdöküm Kalisto F2 Hatası;       Kullanım Suyu Sensörü: Kullanım Suyu Sensöründe Arıza Olduğunda Ekranda Anahtar Sembolü Yanar Ve F2 Kodu Okunur. Cihaz Tesisat Suyunun Belirli Sıcaklık Değerleri Arasında Çalışabilir. Bu Durumda Kombi Servisinize Başvurunuz.


Demirdöküm Kalisto F3 Hatası;      Tesisat Suyu Sensörü: Tesisat Suyu Sensöründe Arıza Olduğunda Ekranda Anahtar Sembolü Yanar Ve F3 Kodu Okunur. Cihaz Kendini Emniyete Alır. Bu Durumda Kombi Servisinize Başvurunuz.

Demirdöküm Kalisto F4 Hatası;       Gazın Kesilmesi: Kombinize Giren Gazın Kesilmesi Durumunda Cihaz Kendini Emniyete Alır Kumanda Panelinde Reset Yazısı  Ve Anahtar Sembolü Yanar Ekranda F4 Kodu Okunur. Bu Durumda Reset Düğmesine 1 Kez Basınız, Sorun Devam Eder İse Kombi Servisinize Başvurunuz.


Demirdöküm Kalisto F5 Hatası;      Bacalı Kombilerde Bacanın Geri Tepmesine Karşı Emniyet: Kısmi De Olsa Bacada Meydana Gelen Tıkanma Veya Geri Tepmelerde, Kombi Davlumbazına Yerleştirilmiş Olan Baca Termostatı Devreye Girerek Kombinizi Emniyete Alır. Cihaz İçerisine Yerleştirilmiş Olan Baca Sensörü Otomatik Resetlidir. Bacada Tıkanıklık Olması Durumunda Vaca Sensörü Devreye Girerek Cihazı Durdurmakta.


      Hermetik Kombilerde Prosestat Anahtarı Emniyeti: Cihaz İçerisine Yerleştirilmiş Olan Prosestat Sayesinde Atık Gaz Çıkış Ve Temiz Hava Girişinde Herhangi Bir Problem (Tıkanması,) Olması Durumunda Kombi Kendini Emniyete Alır. Kumanda Panelinde Anahtar Sembolü Yanar Ve Ekranda F5 Okunur. Bu Durumda Reset Düğmesine 1 Kez Basınız, Sorun Devam Eder İse Kombi Servisinize Başvurunuz.

Demirdöküm Kalisto F6 Hatası;      Dış Hava Sensörü: Hava Sensöründe Problem Ya Da Arıza Olduğunda Ekranda Anahtar Sembolü Yanar Ve F6 Kodu Okunur.
Kombi Dış Hava Sensörü Olmadan Da Ön Panel Üzerindeki Tesisat Suyu Sıcaklık Ayar Düğmesi İlete Çalışmasına Devam Edebilir.


Demirdöküm Kalisto F7 Hatası;     Tesisat Su Eksikliği: Tesisatta Su Eksik İse Dıgıtal Modellerde F7 İşareti Ve Anahtar Ekranda Yanıp Sönmeye Başlar.
Bu Durumda Kombinin Altındaki Doldurma Vanası (Musluğu) Açarak Göstergeyi 1,5 Bar Oluncaya Kadar Tesisata Su Doldurunuz.

Demirdöküm Kalisto kombi servisi ; (0216) 376 4 376 mobil servis; 0532 056 4 376

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ