Buderus Kombi Servisi

Buderus Kombi Servisi

Maltepe Buderus Kombi Servisi İstanbul’un Anadolu yakasında tüm ilçe ve semtlerine kombi servisi hizmeti vermektedir. Kombi İstanbul’da ısınma ihtiyacı oldukça fazla olması kombi servisi çağırma konusunda kombinin arızalanması beklenmektedir.Halbuki kombi servisi çağırmak için kombinizin arızalanmasını beklememeli ve kombi cihazının yıllık periyodik bir şekilde kombi servisine bakımları yaptırılmalıdır.

Doğalgaz sızıntısı meydana gelmesi durumunda bir ateşin yanması büyük bir patlamaya neden olabileceğini unutmayın.Aynı zamanda gaz kaçakların tespiti için ufak gaz dedektörleri sayesinde güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Kombi servisi olarak tavsiyemiz kombi bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmanızdır. Sonbahar ve ilkbahar aylarında düzenli bir şekilde Merkez Kombi Servisimiz tarafından kontrol etmelidir.

Evinizde doğalgaz kullanıyor iseniz doğalgaz kaçaklarına karşı dikkatli olmalısınız. Eğer doğalgaz kaçağı meydana geldiğinde bilinçli bir şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. Doğal gaz normal da kokusu olmayan bir gaz türüdür. Ancak doğalgaz kullanıcıları kaçak durumunda çürük sarımsak kokusuna benzeten bir koku olduğunu belirtir.Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınız yapmanız gerekenleri detaylı bir şekilde aşağıda belirtecez. Bu belirttiğimiz işlemleri yapmanız durumda karşılaşılan durumu en hafif şekilde atlatacağınız dan emin olabilirsiniz.

Doğalgaz kaçağı olması durumunda yapılması gerekenler;

 1. Bütün doğalgaz cihazların vanalarını kapatın.

 2. Kapı ve pencereyi açarak havalanmanın olmasını sağlayın. Eğer yoğun bir koku var ise süpürge yardımı ile süpürme işlemi yaparak oluşan gaz birikintisini dışarı çıkarmak için müdahalede bulunun.

 3. Kapınızın önünde bulunan ana vanayı kapatın.

 4. Kesinlikle elektrik düğmelerine dokunmayın. Açık olan elektrik cihazınız var ise kapatmayın.Çünkü en ufacık kıvılcım bile gaz patlamasına neden olabileceğini unutmayın.

 5. Evinizin içerisinde telefonunuz ile bir yerleri aramayın. Mutlaka dışarı çıkıp 187 nolu doğalgaz acil hattı’nı arayın ve hızlı bir şekilde tedbir amaçlı 110 itfaiyeyi arayın.

 6. Kapı ziline kimsenin dokunmasına izin vermeyin.

 7. Meydana gelebilecek arızaları kendiniz çözmeye çalışmayın.

Apartman boşluğunda burnunuza gaz kokusu gelirse ortamı havalandırmak amaçlı bina giriş kapısı dahil tüm pencereleri açınız.Bina girişine verilen ana doğalgaz vanasını kapatın. İşlemleri yaparken gaz birikintisinin olduğu yerde sigara kullanmayın ve ateş vb ile yaklaşmayın. Binanızda asansör var ise çalıştırmayın.Gaz kaçağı olduğunu apartman yöneticisine hızlı bir şekilde haber verin.Ardından 187 nolu doğal gaz acil hattını arayarak bilgi verin.

Evinizde meydana gelen böyle durumlardan sonra mutlaka güvenliğiniz için kombi servisinizden doğalgaz alarm cihazı satın alarak güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.Bu sayede emin olun ki kendinizin veya bir yakınınızın canını kurtarmış olacaksınız. Çünkü acil durumlarda devreye giren sistem sayesinde sizi uyaracak ve sizde tedbirli davranacaksınız.

Doğalgaz alarm cihazı satın almak, kombi bakımınızı yaptırmak istiyorsanız eğer Maltepe Buderus Kombi Servisi çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no’dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0532 056 4 376’dan ulaşabilirsiniz.

 Buderus Kombi Çalışmıyor

Buderus Kombiniz çalışmıyorsa aşağıda verilen basamakları sırası ile kontrol ediniz. Cihaz yine de çalışmıyorsa arıza tespiti ve çözümü için kombi servisini arayınız…

 • Buderus Kombi servisi (0216) 376 4 376

 • Buderus Kombi mobil servisi 0532 056 4 376

Buderus Kombi çalışmıyor ise;

 • Kombi içindeki su seviyesi yetersiz olabilir birçok kombi modelinin çalışması için cihazın içinde yeterli basınçta su olması gereklidir.

Kombi çalışmıyor ise kombinizin çalışması için gereken 1,5 bar su basıncının cihazda olmamasından kaynaklanabilir, öncelik ile cihazın bar seviyesi kontrol edilmeli eğer bar seviyesi 1 barın altında ise cihaza 1,5 bara kadar su takviye edilmeli. Su ilave edildikten sonra sorun giderilmediyse kombi teknik servise arıza kaydı bırakmalısınız…

 • Kombinin elektrik düğmesi (açma/kapama) düğmesi kapalı konumda olabilir veya cihazın bağlı olduğu sigorta kapalı olabilir kontrol ediniz…

 • Gaz vanası kapalı olabilir. Cihaza gelen doğal gaz tesisatındaki vanaları kontrol ediniz.

 • Kombi belli bir neden den dolayı hata/eror vermiş olabilir cihazınıza (R) reset attıktan sonra tekrar deneyiniz sorunun çözülmemesi halinde kombi teknik servisini arayıp arıza kaydı bırakınız…

 • Mod tuşunun pozisyonuna bakınız (0) kapalı/off konumundaysa (1) açık/on konumuna alınız ya da kalorifer modunda olup olmadığını kontrol ediniz, sorunun giderilememesi durumunda servisimizi arayınız

 • Kombi pilot ateşlemeli ise pilot alevini kontrol ediniz.

 • Kombi açma ve kapatma kontrol anahtarı kapalı konumda olabilir kontrol ediniz

 • Kombinizin gaz vanası ve ya doğal gaz ana giriş vanası kapalı olabilir kontrol ediniz

 • Eski kombi modelleri hariç öncelik ile kombi su basıncının 1,5 bar olup olmadığını kontrol ediniz

 • Kombinizin gaz vanası kapalı iken çalıştırmaya çalıştıysanız kombi arızaya geçmiş olabilir, kombiye reset atın eğer bir değişiklik olmaz ise  kombi servisini çağırın

 • Kombiniz çalışmıyor ise öncelikle kombinizin bağlı olduğu enerji kaynağını kontrol ediniz

Bütün bu adamlarda başaralı olamadıysanız kombi servisini arayınız.

Buderus Kombi sesli çalışıyor…

Buderus Kombi gürültülü çalışıyor…

Buderus Kombi gürültülü çalışıyor veya Buderus kombi sesli çalışıyorsa kombiye müdahalede bulunmadan kombi servisini çağırınız.

 • Buderus Kombi servisi (0216) 376 4 376

 • Buderus Kombi mobil servisi 0532 056 4 376

Kombiler içinde motorlu, pervaneli parçalar bulundurduğu için ve bu parçalar sürekli çalışmadan dolayı yıprandıkları için sesli çalışabilirler. Kombinin sesli veya gürültülü çalışması çoğu zaman kombinin ya bakım zamanı gelmiştir ya da daha önce bakımları aksatılmıştır. Bazen de kireçlenmeden dolayı sesli çalışabilirler. Bu tarz arızaları şöyle açıklayabiliriz:

Buderus Kombinin sesli çalışıyor

sebebi; Fan motoru:

Hermetik kombilerde baca fanı sürekli çalışmada olduğu için yıpranabilir. Hermetik kombi mantığında iç içe geçmiş iki farklı görevde baca ve fan motoru bulunur. Dış baca yanma odasında alev oluşması için gereken oksijeni dışardan alır, iç baca ise yanma odasında oluşan atık gazı baca fanı aracılığı ile dışarı atar. Baca fan motoru dışarıdan oksijen aldığında her zaman temiz olmuyor. Havanın içinde tozlar gibi kirli maddeler de hava ile birlikte baca fanının kanatlarına yapışıp kalıyor ve bu da baca fan motorunun balansının bozulmasına ve fan motorunun zamanla sesli çalışmasına ve ömrünü tamamlamasına sebep olur. Bu sorunun başlıca nedeni kombi ye bakım yapılmadığından dolayı ya da bakım esnasında fan motoru temizlenmediğindendir.

Buderus Kombinin sesli çalışıyor

sebebi; Sirkülasyon pompası:

Kombi petekleri ısıtmada kullanılan, alev oluşumundan sonra sıcak suyu peteklerde dolaşmasını sağlayan devir daim pompası zamanla tesisatta ve peteklerde oluşan çamurlanmadan dolayı burçları çamurla kaplanır ve pompa rotorunun zamanla balansına ve bir süre sonra ömrünü bitirmesine sebep olur. Bu balans durumunda da Kombiler sesli çalışır.

Buderus Kombinin sesli çalışıyor

sebebi; Ana esanjör ve Plaka esanjör:

Sirkülasyon pompasının dolaştırdığı su sadece tesisatta ve peteklerde dolaşmaz. Hali ile kombinin içinden de geçer. Pompaya takılan çamurlar pislikler ana ve plaka esanjörden de geçerek esanjörlerin kanatçıkları arasında tıkanmalar meydana getirir. Bu durumda da esanjörlerde ıslık sesine benzer bir ses meydana gelmeye başlar. Bu ses çok sinir bozucu bir sestir ve çözümü ana veya plaka esanjörü kireç çözücü ile temizlemektir. Bu gibi durumlarda da kombi gürültülü çalışır.

Temizlikle bu sesten kurtulamıyorsanız bu esanjörlerin değiştirilmesi anlamına gelir. Çünkü esanjörler tıkanıklıktan ömrünü doldurmuş demektir.

Buderus Kombinin sesli çalışıyor

sebebi; Genleşme tankı ve kombi panelleri:

Genleşme tankı sistemde ısınmadan dolayı oluşan basıncı dengeleyen içinde yarı su yarı azot bulunan kombinin en önemli ve dikkat edilmesi gereken parçalarından biridir. Bazen genleşme tanklarında bakım zamanlarında tankı sabitleyen vidayı bakımcının söküp yerine takmayı unutması durumlarında veya tankın içindeki membran ın delinmesi durumlarında veya sibobpunun bozulup hava kaçırması gibi durumlarda ses meydana getirir. Bunun gibi kombinin yan ve ön panellerinde bakım zamanlarında yerine takılması unutulan veya bilerek takılmayan vidalar sayesinde kombiden sinir bozucu sesler gelmeye başlar. Bazen de yan, ön ve yanma odasını kapatan kapaklardan ısınma ve soğumadan dolayı genleşme sesleri meydana gelir. Metallerde ısınma soğumadan dolayı her zaman ses gelir fakat bazı ucuz yollu yapılmış kombilerde masraflardan kaçınıldığı için kapakların malzemeler ide kalitesiz metallerden yapılır. Bu sebepten dolayı en ufak ısınma soğumada sesli çalışırlar.

Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar Buderus Kombi Servisi

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ