Cumartesi , 18 Mayıs 2024

Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus Kombi Arıza ve Hata Kodu ve Çözümleri

Sayfada Buderus Kombi 1 Arızası – 2 Arızası – 3 Arızası – 4 Arızası – 5 Arızası – 6A Arızası – 7 Arızası 8 Arızası – 9 Arızası – E- Arızası – Buderus Logomax sırası ile CL – SH EMS – CP – 9C – 3A – QP – 3C – 2E – 8Y – 2P – 4Y – 4C – 6A – EC – EL – 6C- EP – 3A kombi arıza ve hata kodu açıklamalarıyazılmıştır..

Buderus Kombi Arıza ve Hata Kodu

Buderus Kombi 1 Arızası : Kombiniz bacalıysa eğer, baca kısmında yer alan çekiş aksamında sorunda olduğunu belirtmektedir. Eğer kombiniz bacalı değilse fan motorunda veya prosostat parçasında sorun olabilir. Arıza nedeniyle yardım almanız gerekebilir.

Buderus Kombi 2 Arızası : Kombinizin çalışmaktan dolayı aşırı ısındığını belirtmektedir. Kombinizde hava olduğunu ve bu havanın dışarıya aktarılması gerektiğini belirtir. Kombinizin havasını almanız sorunu düzeltecektir.

Buderus Kombi 3 Arızası : Kombinizde ateşleme sisteminde bir sorun olduğunu belirtmektedir. Kombinizde gaz aksamının sorunlu olduğun veya gaz akışında problem olduğunu anlatmaktadır. Eğer kombiniz uzun süre kapalı kaldıysa, kombinizi 3 sefer yeniden başlatmak sorunu çözecektir.

Buderus Kombi 4 Arızası : Kombinin gereken sıcaklığa geldiğinin ve sorunlar oluşacağının bilgisini verir. Kombinin hemen alt kısmında yer alan radyatör musluklarının en az 3 tanesinin açık olduğundan emin olun. Bunun yanı sıra peteklerinizin havasını almanız da önerilmektedir.

Buderus Kombi 5 Arızası : Kullanma suyunun 85 derece olduğunun bilgisini veren bu arıza kodu, 3 vanadan birinde arıza olduğunu ve kalorifer kısmına su kaçırdığını belirtmektedir. Yetkili servisten destek almak sorununuzun çözülmesine yardımcı olacaktır.

Buderus Kombi 6A Arızası : Kombinizin ateşleme sisteminin çalışmadığını belirten arıza kodudur. Söz konusu durumunda devamında kombinizi 3 kere yeniden başlatın. Aksi takdirde kombi çalışmıyorsa anakartta sorun meydana gelmiş olabilir ve bu nedenle yetkili servisten yardım almanız gerekebilir.

Buderus Kombi 7 Arızası : Kombinizin baca kısmında sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Eğer kombinizde baca bulunmuyorsa, prosostat kısmının arızalı olduğuna işarettir. Servisten yardım almanız gerekebilir.

Buderus Kombi 8 Arızası : Kombinizin anakartında bulunan sigortaların arızalanmış olduğunu bildiren arıza kodudur. Şeffaf kapaktan görülebileceği üzere yedek sigortalar ile sorun giderilebilir. Eğer sorun yaşıyorsanız servisten yardım almanız daha sağlıklı olacaktır.

Buderus Kombi 9 Arızası : Kombinizin anakartında arıza olduğunu belirtmektedir ve bu nedenle mutlaka yetkili servisten yardım almanız geremektedir.

Buderus Kombi E Arızası : Kombinize gelen elektrik akımının oldukça az olduğunu ve kombiye zarar vereceğinin uyarısını yapar. Evinize gelen voltajda sıkıntı olduğu fark edilirse mutlaka regülatör kullanmanız önerilmektedir. Aksi takdirde kombinizde büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Buderus Logomax Kombi Arıza Kodları

Buderus Logomax sırası ile CL – SH EMS – CP – 9C – 3A – QP – 3C – 2E – 8Y – 2P – 4Y – 4C – 6A – EC – EL – 6C- EP – 3A kombi arıza ve hata kodu açıklamaları

Buderus Logomax Kombi CL Arıza – Hata Kodu Sıcak suyu kullanırken sorun yaşamanızda karşılaşacağınız bir sorundur. Sensörlerde sıkıntı olduğunu göstergesidir. Sensörleri kontrol etmeniz gerekmektedir. Sorun çözülebilir.

Buderus Logomax Kombi SH EMS Arıza – Hata Kodu işlevinde kesinti olduğunun göstergesidir. Ya termostatın kontrol edilmesi gereklidir ya da bağlantı kablosunun kontrol edilmesi gereklidir.

Buderus Logomax Kombi CP Arıza – Hata Kodu Kombinizde bulunan boyler sensörünün algılanmıyor olduğunu belirten hata Arıza – Hata Kodudur. Boyler sensörünün kontrol edilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Buderus Logomax Kombi 9C Arıza – Hata Kodu Kombinizin kod anahtarının algılanmadığını belirten arıza Arıza – Hata Kodudur. Kod anahtarının doğru yere takılması gereklidir veya değiştirilmelidir.

Buderus Logomax Kombi 3A Arıza – Hata Kodu Kombinizde bulunana fanın devir hızının dengeli olmadığını belirten arıza Arıza – Hata Kodudur. Fanın ve atık gaz tahliyesinin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Buderus Logomax Kombi QP Arıza – Hata Kodu Kombinizin basıncını düzenleyen sistemin şalterinin dengesiz belirten arıza Arıza – Hata Kodudur.

Buderus Logomax Kombi 3C Arıza – Hata Kodu Kombinizin basınç sisteminde yer alan şalterde kapatılma sorunun olduğunu belirtmektedir.

Buderus Logomax Kombi 2E Arıza – Hata Kodu Kombinizin suyunun eksik olduğunu belirtir. Suyun, kombinin altında yer alan su musluğundan takviye edilmesi gereklidir.

Buderus Logomax Kombi 8Y Arıza – Hata Kodu Anakart üzerinde yer alan 8-9 köprüsünün takılı olmadığını belirten arıza Arıza – Hata Kodudur.

Buderus Logomax Kombi 2P Arıza – Hata Kodu Kombinizin ısıtma sisteminde yer alan ani sıcaklık yükselmesinin durumunu belirten arıza türüdür.

Buderus Logomax Kombi 4Y Arıza – Hata Kodu Kombinizden giden suyun ölçeğini ayarlayan sensörlede sıkıntı olduğunu belirten arıza Arıza – Hata Kodudur.

Buderus Logomax Kombi 4C Arıza – Hata Kodu Kombinin emniyet termostatı olarak bilinen sistemin devreye girdiğini belirtmektedir. Kombinin havası alınarak sorun çözülebilir ve anakart kontrolü gibi işlemlerde yapılabilir. Servisinizden destek almanız daha mantıklı bir çözüm olacaktır.

Buderus Logomax Kombi 6A Arıza – Hata Kodu Kombinize gaz girişi ve gaz girişine yer alan ateşleme sisteminde sıkıntı olduğunu anlatan arıza Arıza – Hata Kodudur. Mutlak suretle yetkili servisten destek alınmalıdır. Aksi takdirde büyük sorunlara neden olabilir.

Buderus Logomax Kombi EC Arıza – Hata Kodu Elektriksel bir sorun olduğunun göstergesidir. Ateşleme kablolarında sıkıntı olabilir ve bu nedenle söz konusu kabloların kontrol edilmesi gereklidir.

Buderus Logomax Kombi EL Arıza – Hata Kodu Kombinize düşük voltajda elektrik geldiğini bildiren arıza Arıza – Hata Kodudur. Elektronik kartta sıkıntı olduğu söylenebilir. Bu durumda kombiniz işlem görmeyebilir ve kendini koruma moduna alabilir. Buderus Kombi Servisinedanışmanız sorunun giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Buderus Logomax Kombi 6C Arıza – Hata Kodu Cihazınızın sensörleri cihaz kapandığı halde alev algılıyor demektir. Sensörler kontrol edilmelidir ve gerekirse servise danışılmalıdır.

Buderus Logomax Kombi EP Arıza – Hata Kodu Yeniden başlatma tuşuna gereğinden fazla basıldığının uyarısıdır. Cihazı yeniden başlatmanız sorunu çözecektir.

Buderus Logomax Kombi 3A Arıza – Hata Kodu Kombinizde bulunan diferansiyel basınç şalteri işletme sırasında çalışmadığını belirtir. Buderus Kombi Servisinedanışarak sorunu gidermeniz önerilmektedir.

Buderus Arıza Kodları

Yazımızda Buderus kombi A7, EA, E9, E2, d5, d3, CC, C1, C6, b2, b1, A8 hata ve arıza kodu açıklamalarını sırası ile okuyabilirsiniz…

Buderus kombi arıza kodları – Buderus kombi arıza açıklamaları

Buderus Kombide AE Arıza Kodu

Buderus Kombide EA Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Buderus Kombide EA hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz Buderus kombide EA arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Buderus EA Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Buderus Kombi servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Buderus Kombide EA arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Buderus Kombide EA Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

 • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise kombi EA arızasından çıkmayacaktır.
 • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.
 • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.
 • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
 • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.
 • Oluşan alevi hisseden iyanizasyon propları…

Buderus Kombi A7 Arıza Kodu

Sıcak kullanım suyu sensörü (NTC) arızalı.

Buderus Kombi A7 Arıza Kodunun Anlamı

Sıcak Su Sensörü Arızalanmış Ve Buderus Servisi Tarafından Değiştirilmesi Gereklidir.

Size En Yakın Buderus Servisini Öğrenmek İçin;

(0216) 376 4 376 Mobil Servis; 0532 056 4 376

Buderus Kombide A7 Arıza Sinyali Yandığında Cihazınız Sıcak Suyu Isıtmayacaktır. Bu Sinyalin Anlamı Musluklara İletilen Suyun Sıcaklığını Ayarlayan Sensörün Değer Kaybederek Ana Karta Sağlıklı Sinyal Gönderememesinden Dolayı Meydana Gelir. Cihaz Isıtılan Suyun Derecesini Ölçemeyeceğinden Dolayı Kendini A7 Arızasında Gerekli Parçanın Değişimine Kadar Arızadan Çıkartmaz.

Buderus Kombinin A7 Arızasını Vermesinde En Büyük Etken Kireçli Sudur. Cihazın Isıttığı Su Direk Olarak Bu Sensörün Üzerinden Geçer Ve Kombi Senserörden Aldığı Değerlere Göre Alev Boyunu Ayarlayarak Suyu Belli Derece Tutar.

Buderus Kombi C1 Arıza Kodu

kombide en sık karşılaşılan arızalardan biride C1 hata kodudur.Kombinizin lcd ekranında karşılaştığınız bu hatanın ne anlam ifade ettiğini ve nasıl çözümlenebileceğini anlatacaz. Kombi C1 hata kodunu neden verdi.Bu sorun hangi parçadan kaynaklıdır.Aşağıdaki makalemizde bu konuya soru-cevap şeklinde yanıt verdik.

Kombinizin Verdiği C1 Kodu Nedir : Kombinizin ekranında karşılaştığınız bu arıza kodu Atık Gaz Sisteminin arızalı olmasından kaynaklanmaktadır.

C1 Arızası Durumunda Ne Yapabilirim : Karşılaştığınız arıza durumunda sizin birşey yapmanıza gerek yoktur. Hızlı bir şekilde kombi servisimizi arayarak bizim ile iletişime geçiniz.

C1 Arızası Neden Kaynaklanmaktadır: Buderus markasına ait kombinizde c1 arızasının bir.çok sebebi olabilir.Buderus markasına ait bacalı,hermetik,yoğuşmalı olarak ayrıldığından dolayı özelliğe göre değişmektedir.

0532 056 4 376 – 0216 376 4 376

Hermetik Kombilerindeki C1 Arızası :

 • Fan arızalanmış olabilir
 • Elektronik kart arızalanmış olabilir.
 • Hava Akım Borusu yerinden çıkmış olabilir.
 • Fan motorunun anakart’a devreye girdiği sinyalini gönderen hava akış (prosestat) anahtarı bozulmuş olabilir.

Yoğuşmalı Kombilerde C1 Arızasının Nedeni :

 • Kombinin içerisinde yer alan fan arızalı olabilir.
 • Elektronik devresinde bir arıza oluşmuş olabilir
 • Hava akım borusu yerinden çıkmış yada varolan ebatları uzun olması sebep olabilir.
 • Fan motorunun anakart’a devreye girdiği sinyalini gönderen hava akış (prosestat) anahtarı bozulmuş olabilir.

Bacalı Kombilerde C1 Hata Kodunun Nedeni :

 • Baca çekiş kuvveti zayıf olabilir.
 • Baca’da tıkanma olabilir.
 • Kombinizin baca sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir .

Buderus markasına ait bacalı kombiler çok eski oldukları için fazla kullanımı olmamaktadır.O yüzden genelde yoğuşmalı ve hermetik kombilerde bu tarz arıza kodları ile karşılaşmaktayız.Karşılaşılan arızaya müşterinin müdahale etmesi oldukça tehlikelidir.

Makalemizi hazırlamamızın nedenlerinin başında tamamen siz değerli müşterimizi bilgilendirmek olduğunu bilmenizi isteriz.Ek olarak kendi başınıza müdahale etmeyiniz.Çağrı merkezimizin telefon numaraları 0532 056 4 376 – 0216 376 4 376 ile bizlere ulaşabilirsiniz.İstersenizde aklınıza takılan sorular var ise sorabilirsiniz .

Buderus Kombide C6 Arıza Kodu

Buderus Kombide c6 Arıza Kodunu Anlamı; Hava Akışında Oluşan Problemden Dolayı Buderus Kombi c6 Arıza Koduna Geçer.

Buderus Kombiden c6 Hata Sinyalinin Çözümünde Kullanıcının Bir Etkisi Yoktur. Teknik Servis Desteği İçin (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376 Nolu Telefonlardan Servis Kaydı Oluşturunuz….

Hava Akış Şalteri; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Genelde Ani Hava Soğuması Veya Uzun Süre Kullanılmayan Buderus Kombilerde c6 Hatası Görülür…

Kombi Çalışmadan Veya Sıcak Suyu Isıtmadan Önce Fan Motoru Çalışır. Fan Motoru Çalıştıktan Sonra Ana Karta Cihazın Yanma Moduna Geçmesi İçin Sinyal Gönderen Hava Akış Şalteri Sinyal Gönderir Ve Kombi Çalışmaya Veya Musluktan Açılan Suyu Isıtmaya Başlar. Bu Üç Parça; Ana Kart Fan Motoru Ve Hava Akış Şalteri Arasındaki Sinyal Bozulmasında Veya Kaybolmasında Karşılaşabileceğiniz Arıza Kodudur c6. Kombiden Çalışma Sesi Geliyor İse Fan Motorunuz Ve Ana Kartınız Büyük Olasılık İle Sağlamdır, Arızalı Parça Hava Akış Şalteridir…

Buderus Kombide c6 Arıza Kodunun Oluşması Halinde; Kullanıcının Yapacağı Bir Şey Yoktur, Servis Talebinde Bulunmanızda Fayda Var.

Buderus kombide c6Arızasına Neden Olan Bazı Parçalar;

 • Fan Motorunun Çalışmaması; Bakım Zamanı Geçmiş Ya Da Kısa Sürede Olsa Kullanılmayan Buderus Kombilerde c6 Hatasına Neden Olan En Büyük Etkendir. Zaman İle Fan Motorunun Etrafında Toplanan Tozun Rulman Ve Mekanik Aksamın Arasına Girerek Parçanın Çalışmamasına Neden Olur.
 • Ana Kartın Fan Motoruna Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır. Yapılan Kontrol Ve Ölçümler İle Teknisyenin Değişimine Ya Da Tamir Yoluna Gitmesi Gereklidir..
 • Hava Akış Şalterinin Ömrünün Tamamlanması; ; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Ve Buderus Kombiden c6 Hata Sinyalini Almanız Normaldir.
 • Baca Bağlantısının Yerinden Çıkması; Baca Bağlantılarını Kontrol Ediniz…

0532 056 4 376 – 0216 376 4 376

Buderus Kombi A8 Arıza Kodu: BUS iletişiminde kesinti.

Buderus Kombi b1 Arıza Kodu: Kod anahtarı algılanmıyor

Buderus Kombi b2 veya b3 Arıza Kodu: Dahili hata.

Buderus Kombi C6 Arıza Kodu: Fan çalışmıyor.Fan Motoru Arızalı

Buderus Kombi CC Arıza Kodu: Dış hava sensörü algılanmıyor.

Buderus Kombi d3 Arıza Kodu: 8 ve 9 köprüsü eksik veya harici sıcaklık limitörü devreye girmiş..

Buderus Kombi d5 Arıza Kodu: Harici (extern) sıcaklık sensörü arızalı (Denge kabı).

Buderus Kombi E2 Arıza Kodu: Gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı.

Buderus Kombi E9 Arıza Kodu: Isı bloğundaki emniyet termostatı (STB), atık gaz emniyet sensörü veya düşük basınç emniyet şalteri devreye girmiş.

Buderus Kombi EA Arıza Kodu: Alev algılanmıyor. Kombinizin Gaz giriş vanası açık mı ?

0532 056 4 376 – 0216 376 4 376

 

Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus Kombi 1 Arıza Kodu: Baca Çekişi Yok. Bacalı İse Bacanızı Kontrol Edin, Hermetik İse Kombiniz Fan Motorunuzu Veya Prosestat Parçasını Kontrol Edin.
Buderus Kombi 2 Arıza Kodu: Aşırı Isınma. Kombinin Sisteminde Hava Var, Dolaşım Motorundan Havasını Alın.
Buderus Kombi 3 Arıza Kodu: Alev Oluşmuyor. Kombinize Gaz Gelmiyor. Gaz Vanasını Kontrol Edin Ocağınızı Yakarak Dairenize Gaz Geldiğinden Emin Olun. Uzun Süre Kombi Kapalı Kalmış İse Reset Yapın Kombinize 3 Defa Tekrarlayın.

Buderus Kombi 4 Arıza Kodu: İstenilen Sıcaklığa Geldi. Kombinizin Altında Varsa Vanaları Kontrol Edin. Radyatör Musluklarınızın En Az 3 Tanesi Açık Olması Gerekir. Peteklerinizin Havalarını Alın.
Buderus Kombi 5 Arıza Kodu: Kullanma Suyu 85 Derece. Üç Yollu Vananız Arızalı Kalorifer Bölümüne Su Kaçırıyor.
Buderus Kombi 6a Hata Kodu: Alev Oluşmadı (İyonizasyon Arızası).3 Defa Resetleyin Halen Arıza Devam Ediyorsa Kombinizin Ana Kartı Arızalı.
Buderus Kombi 7 Arıza Kodu: Bacada Tıkanma Var. Kombiniz Bacalı İse Bacanızı Kontrol Edin Ve 20 Dakika Bekledikten Sonra Resetleyin. Hermetik İse Kombinizin Prosestat Arızalı.
Buderus Kombi 8 Arıza Kodu: Sigorta Arızası. Kombiniz Ana Kart Üzerinde Bulunan Sigortaları Arızalı Şeffaf Kapaktan Göreceksiniz Ki İçinde Yedek Sigortaları Fabrika Tarafından Verilmiştir. Değiştirerek Kombinizi Resetleyin.
Buderus Kombi 9 Arıza Kodu: Computer Arızası. Kombinizin Ana Kart Arızalı.
Buderus Kombi E Arıza Kodu: Gerilim Çok Düşük. Elektrik Voltajınız Çok Düşük Elektrikçinize Ölçtürün Voltajınızı Düşük İse Kombinize Regülatör Takın/Taktırın.

ŞİLE BUDERUS KOMBİ SERVİSİ

Buderus Kombi Arıza – Hata Kodları

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ