Cuma , 12 Temmuz 2024

Bosch Kombi Patlamalı Çalışıyor

Bosch Kombi Patlamalı Çalışıyor

Bosch Kombi patlamalı çalışıyor arızası; bosch kombinin patlamalı çalışmasına sebep olan arıza tespiti için servis desteği almanız gereklidir. Genellikle bakımı yapılmamış veya uzun seneler aksatılmış kombilerde görülmektedir. Kombi patlamalı çalışmaya başladığı zaman uzun süre bu şekilde kullanılması sakıncalıdır bu durumda kombi kullanıcının yapacağı bir işlem bulunamamaktadır. Kesin arıza tespiti için kombi servisinden servis desteği almanız gerekmektedir.

Bosch Kombi patlamalı çalışıyor arızasının sebeplerini kısaca anlatmak gerekirse;

  • Fan motorunu kanatları tıkandığı için kombi ateşlemeye geçmeden evvel yanma odasına yeterince oksijen çekemediğinden dolayı yanma odasındaki gaz normal yanamayarak kombinin patlamalı çalışmasına sebebiyet verir.

  • Gaz valfinin ilk ateşleme ayarı saptığı için yanma odasına gereğinden fazla gaz yollayarak kombinin patlamalı çalışmasına sebebiyet verebilir. Gaz valfinin içindeki yaylı ve diyaframlı mekanik parçalarının zamanla çalışma ayarları değişebilir bu durum modülasyon ayarı ile giderilmektedir. Modülasyon ayarı kombinin patlamalı çalışmasını engelleyemezse gaz valfinin değişmesi gereklidir.

  • Gaz valfi bozulmuş olabilir.

  • Ana kart fan motoruna enerjiyi geç gönderiyor olabilir ve bu yüzden kombi patlamalı çalışır.

  • Ana kart gaz valfine erken enerji gönderiyor olabilir.

  • Fan motorları 2 devirli çalışmaktadır. 1. Devri kaloriferde 2. Devri sıcak suda devreye girer kombi sıcak suda patlamalı çalışıyorsa ana kartın fan motoruna 2. Devir sinyali göndermesi için revizyon edilmesi gerekmektedir.

Bosch Kombi servisi 0532 056 4 376

Bosch Kombi servisi (0216) 376 4 376

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ