Bosch kombi bakım servisi

Bosch kombi bakım servisi yılda bir defa kombi bakımı yapılmasını kullanıcının konfor kalitesinin düşmemesi ve kombinin ömrünün uzaması için gerekli olduğunu söylemektedir. Yılda bir kez yapılan Bosch kombi bakımı ile cihazın kullanım ömrü ile beraber kullanım konforu da uzamış olur. Bosch kombiye bakım yaptırmak cihada oluşacak arızaların önüne geçmekle beraber kullanıcının farkına varamadığı küçük ama kullanmayla beraber büyüyebilecek arızaların önüne geçmiş olunur.

Bosch kombi bakımı gaz dağıtım firmaları tarafında da tavsiye edilmektedir. Nedeni ise cihazda oluşabilecek gaz kaçaklarının önüne geçilmesidir.

Bosch kombi bakımı yapılarak cihazın gaz yakımın da senede en az yüzde 15/20 arasında yakıt tasarrufuna gidilmektedir. Kombi bakımında yapılan bazı işlemlere sırası ile değinmek gerekirse kombinin tesisat filtresi yıkanır, yanma odası ve brülör temizlenerek ateşleme propları zımpara yardımı ile oksitten temizlenir, gaz valfine yanma ve alev boyu ayarı yapılır bu ayar sıcak su ısıtmada ayrı petek sistemi çalışırken ayrı yapılır fan motoru sökülüp kurumdan arındırılır. Bosch kombi bakımına ek olarak sıcak su sensörü ve kalorifer sensör değerleri ölçülür herhangi bir değer kaybı var değiştirilir nedeni ise sensörelerde oluşabilecek değer kaybı kombinin daha fazla yakıt yakmasına sebebiyet verir limit termosu ölçümü yapılarak Bosch kombi bakımı sonlandırılır. Kombiyi sıcak suda ve kaloriferde çalıştırarak son kontrol yapılır ve kullanıcıya Bosch kombi çalışır teslim edilir.

Bosch Kombi Bakım Servisi (0216) 376 4 376

Bosch Mobil Kombi Bakım Servisi 0532 056 4 376

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ