Cuma , 24 Mayıs 2024

Baymak eco3 Kombide E25 Arıza Kodu

Baymak Kombide eco3 E25 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. E25 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Baymak eco3 E25 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Baymak eco3 Kombi Servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Baymak E25 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Baymak eco3 Kombide E25 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

  • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı e25 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
  • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda baymak eco3 Kombide e25 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
  • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse baymak eco3 Kombi e25 Hatasından Çıkmaz.
  • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını baymak eco3 Kombide e25 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
  • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
  • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
  • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı
  • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…https://www.merkezkombi.com/baymak-kombi-servisleri/
ŞİLE KOMBİ SERVİSİ