Cuma , 24 Mayıs 2024

Petek Temizleme Servisi

Petek Temizleme Servisi

Petek temizliği zamanla petek tesisatında ve peteklerde oluşan balçık tortu partikül ve çamur birikintilerinin tesisat temizleme makinası ve tesisat temizliği Için Özel Üretilen tesisat temizleme Kimyasal ilaç Yardımı ile yapılmaktadır.

Kombi ısıttığı suyu petek tesisatında döndürmek ve petekleri ısıtmak için sirkülasyon pompasını kullanmaktadır. Petek ve petek tesisatı ne kadar temizse kombide ısınmış su o kadar rahat ve hızlı bir şekilde petek tesisatında dolaşır ve peteklerin çabuk ısınmasına ve buna bağlı olarak az yakıt yakarak ortamı istenilen ısıya ulaştırmasını sağlar.

Petek Temizliği Ücreti – Petek Temizleme Ücreti

Petek Temizliği Fiyatı 150 Lira

Petek Temizliği Kombi Bakımı 200 Lira

Petek Temizliği Ve Kombi Bakımına Ek Olarak

Kombinize 1 Yıl Arıza Ve Servis Garantisi Yaptırmak İsterseniz 350 Lira

 

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır – Petek Temizleme Ne Zaman Yapılır

 • Petek temizliği ne zaman yapılır ; Petek temizliği ve petek temizleme işlemi 5 yıl ve daha fazla kullanılmış peteklere yapılmadır.
 •  Peteklerin üstü ısınıp altı ısınmıyorsa peteklerin alt ısınıp üstü ısınmıyorsa petek temizleme zamanı gelmemiş demektir.
 • En sondaki petek ısınmıyorsa. 
 • Ödediğiniz Doğal Gaz faturası karsiliğinda peteklerin ısınmadığını düşünmeye başlamalıyız. 
 • Peteklerin içindeki suyu boşaltıysanız. 
 • Peteklerin orta kısmı ısınmıyor ya da petek lerin belli bölgeleri sıcaksa petek temizliği gerekir.

 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır? – Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizliği ; Petek temizleme makinası ve bu işte eğitimli teknisyen ile yapılmaktadır. Petek tesisatına bir noktadan petek temizleme makinası ile bağlanarak yapılmaktadır. Petek temizliği sırasında petek temizliği yapılan ortam kirlenmez ya da ıslanmaz. Petek temizleme makinesi, diğer petekleri ve petek tesisleriatını rahatça temizlemektedir bu yüzdende başka odalardan veya petek bağlantı noktalarından makinayı bağlamaya gerek yoktur.

Petek Temizliği Gerekli Mi? – Petek Temizleme Gerekli Mi?

Petek temizliği 5 yıldan daha fazla kullanılan petek tesisatları için kombinin daha az yakıt yakması ve peteklerin hızlı bir şekilde ısınması için petek temizliği gereklidir. Petekler ısınmıyor ya da peteklerin bir kısmı ısınıp bir kısmı soğuk kalıyorsa ya da sondaki petek ısınmıyorsa petek temizleme gereklidir.

Petek temizliğinin gerekli olup olmadığını kombi kullanıcı kendisi karar verebilir; peteklerin üstü ısınıp altı ısınmıyor veya tesisatın montajı gereği peteklerin altı ısınıp üstü ısınmıyor, sondaki petek veya petekler ısınmıyor ya da az ısınıyor ve gelen doğal gaz faturasına ödenen ücretin karşılığında peteklerin yeterince ısınmadığını düşünüyorsanız kalorifer tesisatının temizlenmesi gerekmektedir.

Doğal gaz tüketiminden ve enerjiden tasarruf yapılması için petek temizleme gereklidirPetek temizliği yapılan kombi ısıttığı suyu peteklerde daha hızlı çevirerek peteklerin hızlı ısınmasını sağlar ve sondaki peteklerdeki ısınamama şikâyetlerinin ortadan kalkmasını sağlar.

Petek Temizliğinin Faydaları – Petek Temizlemenin Faydaları

Petek temizliğinin faydaları; kombinin kullanım ömrünü uzatır, peteklerdeki ısınma problemleri ortadan kalkarak peteklerin kullanım ömrünü uzatır petek tesisatı zamanla oluşan balçıktan ve yabancı maddelerden temizlenir.

Petek Temizliğinin Faydalarını Saymak Gerekirse

 • Petek temizleme işleminde kullanılan kimyasal kombinin eşanjöründe ilerleyen zamanda oluşan ya da oluşmaya başlayan kireçlenmenin önüne geçerek sıcak suyun geç ısınma ya da ısınmama problemlerinin önüne geçilir.
 • Tıkalı tesisatta kombini ısıttığı suyu zorlanarak devir daim yapan pompanın daha rahat çalışarak pompanın maliyetli arızalar çıkartmasının önüne geçilir.
 • Peteklerde oluşan balçığın ve tortunun temizlenmesi ile petek içinde oluşabilecek paslanmaların ve bu paslanmaların sebep olacağı petek delinmelerinin önüne geçilir.
 • Peteklerin daha hızlı ısınması ile kombi daha kısa süreli çalışarak yakıttan ve enerjiden tasarruf edilir.
 • Petek tesisatının borularındaki yabancı maddeler temizlenir.
 • Petekler balçıktan arınmış olur.
 • Peteklerdeki ısınma sorunları veya geç ısınma sorunları ortadan kalkar.
 • Sondaki peteklerin ısınmama sıkıntıları giderilir.
 • Petek temizliği ile yakıttan yaklaşık % 15 ile 25 arasında tasarruf sağlanır.
 
 
Petek Temizliği Servisi

Petek temizliği servisi olarak petek temizliği işlemini ve kombi bakımını yerinde yapmaktayız. Petek temizliği esnasında evinizde ve odalarınızda herhangi bir tahribat ya da dağınıklık meydana gelmez. Tek Tek sökülmesi yerine petek temizliği İçerir Özel Üretilen makina ile petekleriniz yıkanmaktadır. Petek temizliği için en uygun oda. Petek veya havlu pandan yapılır. Peteklerin içinden getirilmiş kirli su boşalmak için klozet kullanılır petek temizliği için gerekli temiz suda duş bataryasından ya da duş başlığından karşılanır.

Petek temizliği servisi peteklere karşı kirli su doldurmak boşalt yaparak değil petek temizliği için özel üretilen kimyasal ilaç ve petek temizliği için üretilmiş makina ile peteklerinizin içindeki balçığı tortuyu temizlemektedir. Kalorifer filtresi sökülerek yıkanır.

Petek temizleme servisi petek temizleme işlemi; Peteklerin kiralık oranları petek tesisatının uzunluğuna petek sayısına ve peteklerin boyu bazaya göre iplikçilik saatiyle iki iki buçuk saat arasında gerçekleştirmektedir.

Petek temizleme servisi olarak kullandığımız petek temizliği makine ve kimyasal marka rothenbergeri preferenceet. Eklendi Eklendi bunun sebebi Rothenberger’in tesisat temizleme islemi Için üretilir makine Ettik Kimyasallar Piyasadaki kaliteli Cihazların Arasında ihtiva ederler.

 

Petek Temizleme Servisi

Petek temizleme şifresi petek temizleme şifresi petek temizleme şifresi petek temizleme islemi petek temizleme islemi. Petek temizleme işleminin yapılmadığı ortamda bir dağınıklık ya da kirli su akıtının olmamasıdır . Petek temizleme işleminde kullanılan petek temizleme makinası kombifort pompadan daha güçlü oluştu ve petek temizleme kimyasalı kullanıldığımıdır diğer peteklere tek tek bağlanmaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Petek temizleme işlemi, temizleme işlemi, temizleme görevi, petek sayısına peteklerin kiralık oranı ve tesisleri, petek temizleme işlemi zamanlarıyla arasında iki buçuk saat arasında yapılıyor.

Petek temizleme servisi petek temizliği mevcut makine ve kimyasal birleşmiş bağlantı aparatları ile bütün peteklerin içerdiği tortuyu ve kalorifer filtresini temizler.

 

Kombi Petekleri Isıtmıyor

 Peteklerin neden ısınmadığının kesin çözümü için kombinize hiçbir müdahalede bulunmadan kombi servisine kontrol ettiriniz …

Kombi Petekleri neden ısınamamışsa kısaca değinmek gerekirse;

Kombi peteklere su gönderiyor, Kombi petekleri ısıtmıyor ya da peteklerin üstü ısınıp altı ısınmıyorsa ya da peteklerin alt ısınıp üstü ısınmıyorsa bu sorunun Kaynağı Birden Fazla sebep olabılır.

Kombi servisi (0216) 376 4 376

 Kombi mobil servis 0532 056 4 376

 Petekler ısınmıyor

 • PETEK TESİSATI TAKANMIŞ OLABİLİR

Kombi Petekleri Isıtmıyor

 5 yıl ve üzeri kombi petek tesisatlarında en çok rastlanan arızların başında gelir. Partiküller ve zamanla hazır balçık peteklerin alt kısmana çökmeye başlar ve kombin çevirdiği sıcak su zamanla bu balçık birikintisini aşamayarak dönüşümü en kısa kanaldan yaparak peteklerin ısınmamasını neden olur. Sorunun çözümü için hizmet verme tarafı tesisatın temizlenmesi.

Petekler ısınmıyor

 • KOMBİNİZİN BAKIM ZAMANI GELMİŞ ‘de GEÇMİŞ

Kombi Petekleri Isıtmıyor

Petekler ısınmıyor, şahane bir şekilde çözüyorsunuz kombi bakımı ile halledilmektedir. Kombi bakım esnasında temizlenen petek filtreleri (((peteklere karşı partiküller ve ufak çamur birikintileri için kombine zarar vermemesi için engel oluşturan filtranlar tıkanması))) kombi yanış ayarları ve peteklerin daha hızlı ısınması için icra edilen ısınan suek peteklere giren tankın havası tamamlandığında peteklerin ısınma problemi Ortadan kalkmış olur.

 Petekler ısınmıyor

 • PETEK VANALARI KAPALI OLABİLİR

Kombi Petekleri Isıtmıyor

 Yaz ayının gelmesi ile hiç yapılmaması gerekeni yapıp petek vanaları kapatılmış ve vanalar açılmayı unutulmuş olabilir. Vanaların açıklığını kontrol ediniz . Kombinin petekleri sağlıklı şekilde ısıtması için en az 3 peteğin açık olması lazım kontrol ediniz. Dönüş yani peteklerin alt kısmında kullanılabilir bütün vanaların açıklığı gerekli biri dahi kapalı ise petekler ısınmayacaktır.

Petekler ısınmıyor

 • SİRKÜLASYON POMPASI ARIZALANMIŞ OLABİLİR

Kombi Petekleri Isıtmıyor

 Kombinizin ısıtığı suyu peteklerde dolaşması için yardım bölümünde sirkülasyon pompası ömrünü tamamlamış olabilir. Değişmesi veya Tamir Olması Neden, Kombi Servis teknisyeni tavsiyesine uymakta fayda vardır …

Petekler ısınmıyor

 • İMBİSAT TANKI ÖZELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLABİLİR

Kombi Petekleri Isıtmıyor

Kombinin ısınması, peteklere iten, oval şeklinde tanktır. Bu tanksiz bir sıkıştırılmış saç içinde kauçuktan oluşan bir balondan ibarettir. Zamanla bu tankın işlevini kaybeder ve ömrünü tamamlar. Parçanın ömrünü tamamlaması ile petekler özellikle arkadaki petekler ısınmaz ; Parçanın kombi sistemi tarafından değiştirilmesi gereklidir.

 

Petek Temizleme Servisi 0532 056 4 376

Petek Temizleme Servisi (0216) 376 4 376

Ataşehir petek temizleme servisi

Beykoz petek temizleme servisi

Çekmeköy petek temizleme servisi

Kadıköy petek temizleme servisi

Kartal petek temizleme servisi 

Maltepe petek temizleme servisi

Pendik petek temizleme servisi

Sancaktepe petek temizleme servisi

Sultanbeyli petek temizleme servisi

Tuzla petek temizleme servisi

Ümraniye petek temizleme servisi

 üsküdar petek temizleme servisi

Ataşehir petek temizliği servisi

Beykoz petek temizliği servisi  

Çekmeköy petek temizliği servisi

Kadıköy petek temizliği servisi

Kartal petek temizliği servisi

Maltepe petek temizliği servisi 

Pendik petek temizliği servisi 

Sancaktepe petek temizliği servisi

Sultanbeyli petek temizliği servisi 

Tuzla petek temizliği servisi  

 Ümraniye petek temizliği servisi

Üsküdar petek temizliği servisi 

ŞİLE KOMBİ SERVİSİ